Chevrolet výrazně modernizoval hatchback Agile

Chevrolet Agile, u nás prakticky neznámé auto, se podrobil výraznému faceliftu. Při něm byl výrazně inovován vzhled, interiér a pohon však zůstávají takřka nedotčeny.

Pro ty, kdo Agile neznají, tak vězte, že se jedná o malý hatchback, který se v současné generaci prohání po brazilských silnicích již čtvrtým rokem. To už si zaslouží nějakou tu modernizaci a tak Chevrolet vytáhl zcela nová světla vpředu i vzadu, upravenou masku chladiče a inovované nárazníky. V nabídce jsou stále dvě verze – LTZSport, přičemž tu druhou odlišíte díky jiným kolům a polepům karosérie. 

Interiér už moc novinek nenabízí. Prakticky jedinou změnou tak zůstává instalace multifunkčního volantu s ovládáním rádia a pádly řazení, pokud sáhnete po verzi s automatem. Podle tiskové zprávy se dále zlepšila kvalita materiálů a čalounění. 

Pod kapotou je i nadále čtyřválec 1.4 EcoFlex, který je schopen provozu na benzín nebo ethanol. Pokud zrovna spalujete fosilní palivo, má motor výkon 97 koní, točivý moment 129 Nm a na 100 km/h zrychlí za 11,5 s. Pokud do něj nalijete alkohol, vzroste výkon na 109 koní, točivý moment na 132 Nm a doba potřebná na zrychlení se zkrátí na 10,9 s. Motor může spolupracovat s inovovanou pětistupňovou manuální převodovkou F1X nebo již zmiňovaným automatem Easytronic

Prodej modernizovaného provedení už běží, základní cena je 40 320 reálů (cca 349 000 Kč).

Zdroj: Chevrolet