Chevrolet zveřejnil dojezd modelu Spark EV na jedno nabití

Chevrolet oficiálně zveřejnil informace o dojezdu připravovaného elektromobilu Spark EV. Zcela nový vůz ujede na jedno nabití baterie až 132 kilometrů. To po přepočtu na reálnou kombinovanou spotřebu paliva odpovídá odběru 1,98 l/100 km.

Ve srovnání s průměrným novým vozidlem může potenciálně Spark EV ušetřit majiteli v USA až 9000 dolarů na nákladech za palivo během pěti let. Ve Spojených státech se Spark začne prodávat v létě ve státech Kalifornie a Oregon. Na vybrané evropské trhy přijde v roce 2014.

Mohlo by vás zajímat:  Elektrický Ford Mustang Mach-E se zapsal do Guinnessovy knihy třemi světovými rekordy. Jeden z nich se týká i nutnosti nabíjení

Spark EV bude prvním automobilem na trhu nabízejícím právě schválenou nabíječku SAE Combo pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem. Ta umožní vůz dobít na 80% kapacity za přibližně 20 minut. Bateriový systém je přitom schopen absolvovat denně mnohokrát takovéto rychlé dobíjení stejnosměrným proudem. Dobíjení střídavým proudem z běžné zásuvky 230 V trvá přibližně šest až osm hodin. Dobíjecí kabel je součástí standardní výbavy.

Chevrolet Spark EV dokáže zrychlit na 100 km/h za méně než 8,5 sekundy. Jeho srdcem je v GM vyvinutý, olejem chlazený elektromotor s permanentními magnety o výkonu přes 100 kW. Energie se ukládá do akumulátorů s kapacitou 21 kWh. Přes 1,6 milionu kilometrů na cestách se zkušební verzí modelu Spark EV umožnilo inženýrům dosáhnout nejlepší možný výkon elektrického motoru.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan NV200 London Taxi - Nová budoucnost osobní přepravy

Zdroj: Chevrolet