Chrysler mírně upravil sedan 300

Lehké modernizace se zpravidla nesou ve znamení minimálních kosmetických i technických změn. Nejinak tomu je i v případě Chrysleru 300 modelového roku 2015 s jedinou výjimkou – USA přijde o sportovní verzi SRT!

Vizuálně nejmarkantnější změnou je o 30% větší maska chladiče, na jejímž vrcholu je umístěné logo automobilky. Vedle ní prošel modernizací i přední nárazník, který má na bocích boční směrové ukazatele (před tím byly v zrcátkách). Světlomety vpředu i vzadu jsou vyrobeny z LED diod a pro nový modelový rok dostaly mírně pozměněné tvarování. V zadní části pak má své místo také nový zadní spoiler a nárazník s difuzorem a lichoběžníkovými koncovkami výfuku.

Interiér je vyroben z kvalitnějších materiálů a designově se přiblížil menšímu Chrysleru 200. Patrné je to především na přístrojovém panelu, kde nově najdeme sedmipalcovou obrazovku. Mírně modernizována byla i 8,4palcová obrazovka multimediálního systému Uconnect, jenž nově nabízí Wi-Fi hotspot. Páku osmistupňového automatu nahradil modernější otočný ovladač.

Pod kapotou zůstane i nadále 3.6litrový šestiválec Pentastar o výkonu 296 koní s točivým momentem 352 Nm, který přenáší výkon na zadní či všechna kola pomocí osmistupňového automatu. Ten najdeme také u 5.7litrového osmiválce Hemi, jenž disponuje 369 koňmi a 533 Nm. Podobně jako v prvním případě jsou poháněna zadní kola. Nepříjemnou zprávou, minimálně pro americké zákazníky, je konec sportovní verze SRT s V8 Hemi o výkonu 471 koní pod kapotou. Ostatní kouty světa se jí však, podle Chrysleru, dočkají… Minulostí již je hydraulický posilovač řízení, který nahradil posilovač elektrický. Nápravy jsou nově vyrobeny z litého hliníku.

Novým výbavovým vrcholem se stane Chrysler 300 Platinum s chromovanou maskou chladiče, většími koly, čalouněním kůží Poltrona Frau a dřevěným obložením. Všechny verze pak dostanou vylepšený adaptivní tempomat, varování před čelní kolizí či varování při vybočení z jízdního pruhu. Základní cena byla stanovena na 32 390 dolarů (cca 716 000 korun), vrcholné provedení Platinum přijde na 43 390 dolarů (cca 960 000 korun).

Mohlo by vás zajímat:  Ford Ka má nejistou budoucnost!

Zdroj: Chrysler