Chrysler představil 300C John Varvatos Limited Edition 2014

V loňském roce se automobilka Chrysler spojila s módním návrhářem Johnem Varvatosem a představila limitovanou edici modelu 300C. Ta se ukázala být velmi populární a zákazníci žádali o její návrat. Automobilka proto představila novou verzi pro letošní rok.

Model 300C je v John Varvatos Limited Edition pro letošní rok lakován černou barvou Phantom Black a detaily exteriéru mají povrch s titanovým vzhledem. Chrysler zatmavil zadní LED svítilny a montuje speciální slitinová kola. Samozřejmostí je pak značka Johna Varvatose na víku kufru, kterou najdeme rovněž v interiéru na opěradlech předních sedaček. Ty jsou, společně se zadní lavicí, potaženy černou kůží s šedým stehováním. V podobných barvách je pak provedena také palubní deska a volant. Budíky v přístrojové desce a hodiny na palubní desce dostaly bílé pozadí, zatímco dekor interiéru může být titanový, dřevěný nebo leskle černý.

Pod kapotou je standardem šestiválec Pentastar o objemu 3.6 litru, který poskytuje 296 koní a je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou. Možností je objednat také osmiválec Hemi o objemu 5.7 litru a výkonu 369 koní. Oproti loňské verzi edice mají nyní zákazníci možnost volby mezi pohonem zadních a všech kol. Pro zadokolku jsou dodávána kola o průměru 20 palců, pro čtyřkolku pak o palec menší. Verze s pohonem všech kol disponuje systémem odpojení přední nápravy v případě potřeby pro snížení spotřeby paliva.

Mohlo by vás zajímat:  Chrysler Ypsilon přijíždí na japonský trh

Chrysler 300CJohn Varvatos Limited Edition pro letošní rok vyjde na základních 45 475,- dolarů (cca 926 tisíc korun) včetně poplatku za destinaci v případě verze s pohonem zadních kol. Čtyřkolka vyjde o 2 500,- dolarů dráž, konkrétně tedy 47 975,- dolarů (cca 977 tisíc korun).

Zdroj: Chrysler