Triky prodejců ojetin jdou za hranu slušnosti i zákonů. Kupujícím zbývají oči pro pláč

Koupit si vůz v autobazaru může být velmi jednoduché. Na prodejní ploše je široký výběr různých modelů, k dispozici je vyškolený personál a na místě je možné snadno vyřídit pojištění a financování. Tak růžové to ale přece jenom není. Mnohé triky prodejců ojetých automobilů jsou značně za hranou. Dokážou kupujícímu doslova vnutit vozy i služby, které by si za normálních okolností nikdy nekoupil, ani nesjednal. Mnohdy je takové chování běžnou praxí a najít slušný autobazar může být pro neznalého zájemce o auto neznalý úkol. A když už dojde do toho špatného, měl by vědět, na co se připravit.

Umění prodávat

Prodejci aut v bazarech nejsou ani tak zkušenými fanoušky aut, jako mistrnými prodejci. Jak se říká, v některých případech by prodali i mrtvému zimník. Pokud vyrážíte pro auto, s jasnou představou, dokážou vás během chvíle přesvědčit k tomu, abyste koupili jiné, a konkrétně pochopitelně to, kterého se potřebují zbavit. Mistrnými obchodními dovednostmi dostanou kupujícího tam, kde ho chtějí mít. Pokud přijde sám, mají pozici mnohem jednodušší, jelikož jednotlivce přesvědčí snáze, než celou rodinu, která může být obezřetnější.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Schopnost tajit a kamuflovat

Všichni to známe. Auto je nebourané, po důchodci, v perfektním technickém stavu, s minimálním nájezdem. A realita? Často auto po takzvané totálce, se stočeným tachometrem, v technickém stavu, vlivem kterého nedokáže projít na STK. Přesto ho dokáží prodat. A to jak díky svému obchodnému umění, tak díky tomu, že mistrně zatají hlavní problémy, zakamuflují vady a utají konkrétní dokumenty, které se k vozidlu vážou.

Dotlačit vás k vyčerpání

A to jak po fyzické, tak i psychické stránce. Není nic výjimečného, že při koupi auta vás prodejci nechají i několik hodin sedět a čekat, bez jídla a pití. Ne proto, že skutečně není nikdo volný, kdo by s vámi sepsal smlouvu, ale proto, aby vás dotlačili k úplnému vyčerpání. Jak po psychické, tak i fyzické stránce. Dotlačí vás do stavu, kdy už budete chtít mít vše za sebou a konečně odjet. A tak jim podepíšete doslova cokoliv. I to je metoda, která některým velmi dobře funguje.

Mohlo by vás zajímat:  Řada lidí záměrně kupuje bouraná auta. V tomto jsou lepší
Zdroj obrázku: Pixabay

A je tu ještě ta výhodná cena…

Kdo by ji nechtěl, že ano. Nechat si snížit cenu vozu o celých pár desítek tisíc zní lákavě. Jenom se musíte upsat k úvěru. I ti, kteří přijedou s hotovostí, to s vidinou úspor udělají. Ve skutečnosti dojde k tomu, že koupě takového vozu se výrazně prodraží, jelikož úrokové sazby nejenom že brzy smáznou poskytnutou slevu, ale způsobí, že za auto zaplatíte i o několik desítek procent více, než pokud byste ho vzali hned, s platbou v hotovosti.

Buďte na pozoru

Tyto praktiky nemusejí být nijak výjimečné a je třeba s nimi počítat a obrnit se proti nim. Stále mějte na paměti, že vy jste zákazník a vy můžete kdykoliv říci NE a odejít. Buďte si toho vědomi, a pokud to situace vyžaduje, udělejte to.