Chudší lidé mají mylnou představu o majitelích luxusních aut. Realita je vždy trochu jiná

Málokdo si může dovolit auto, které skutečně chce. Každý z nás má jistě sen o tom, že bude jezdit v těch nejluxusnějších autech, která na trhu existují. Limitem jsou ale peníze, a tak si málokdo může koupit auto, které opravdu chce. Lidí, kteří na skutečný luxus dosáhnou, je tedy znatelně méně, ale existují. Ti chudší o nich ale mnohdy mají zcela mylné představy.

Drahá auta nejsou výjimečná

Pro někoho je vysoká cena už částka kolem několika stovek tisíc. Pro jiného to zase mohou být ceny v milionech. Každý z nás má jiný majetek, jiné příjmy a jiné výdaje a od toho se také odvíjí naše kupní síla a možnost. Drahá auta se vyrábějí proto, že pro ně existuje trh. Jsou movití zákazníci, kteří hledají určitý luxus, komfort a styl a za ten jsou ochotni zaplatit. Jejich auto sice vykoná stejnou službu jako to levné – přepraví je z bodu A do bodu B – otázka ale je, s jakým komfortem.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdo má na auto, ten má na vše

Mezi chudšími lidmi panuje jeden mýtus. Je spojený právě s penězi a s tím, že kdo je má, ten je neřeší. Tedy pokud má někdo drahé auto, ten patrně neřeší ani to, jaká je spotřeba daného auta, stejně jako neřeší třeba to, kolik stojí pravidelné servisní prohlídky nebo opravy. To je ale poměrně velký mýtus. Pokud by toto platilo, tito lidé by neměli ani havarijní pojištění, protože by jim zničení auta bylo jedno. Všichni ale na drahém voze havarijní pojistku mají, protože platit další miliony zbytečně nechce nikdo, ani ten hodně bohatý.

Mohlo by vás zajímat:  Ceny nových aut stále strmě stoupají. Jednu z odpovědí nabízí extrémně levné vozy ze zahraničí

Luxusní, ale normální

Ano, jsou lidé, kteří majetek například zdědili nebo vyhráli. A ti si příliš neumí vážit peněz. Ti bohatší, kteří je ale vydělali a ušetřili, cenu peněz dobře znají. A podle toho také kupují svá auta. Ano, mají na něco lepšího a to si také koupí. Zároveň je ale zajímají i běžné věci, jako jsou náklady na provoz a servis. Že má někdo peníze, neznamená, že je chce vyhazovat oknem. Už jenom proto, že to, co ušetří na autě může potom utratit jinde, za něco jiného. Proto si tito lidé jistě luxusní auto koupí, ale stále bude víceméně normální a běžné. Trh a nabídka modelů to jen potvrzuje.

Zdroj: https://www.bts.gov/content/average-cost-owning-and-operating-automobilea-assuming-15000-vehicle-miles-year