Chystá se nástupce Hondy S2000

Honda se chce přetransformovat z automobilky vnímané jako výrobce praktických aut zpátky k image výrobce řidičských a zajímavých aut. Po Civicu Type-R který má kralovat hot-hatchům, S660 která má být velmi ostrým kei-car a nové NSX, která má přetáhnout zákazníky zavedeným supersportům by měl přijít nástupce legendárního roadsteru S2000.

Dost možná by ale nástupce S2000 mohl mít motor uprostřed, stejně jako malá S660. Právě malá S660 by tvořila základní sportovní model, NSX zase vrchol nabídky, a nástupce S2000 by se zařadil mezi ně. V Tochigi, kde sídlí R&D Centrum automobilky už proběhla schůzka ohledně vývoje nového modelu.

Mohlo by vás zajímat:  Daihatsu představuje nový kei car Cast

Vzhledem by měl nový vůz být podobný svým sourozencům – ostré linie, výrazná maska chladiče a úzké světlomety. Pod kapotu by se hodil přeplňovaný dvoulitr z příštho Civicu Type-R s výkonem 350 koní. V S2000 by mu ale mohlo být pomoženo ještě hybridní technologií. Systém pohonu všech kol by taktéž mohl pocházet z větší NSX. Na trh by se mohl dostat přibližně v roce 2017, zatímco NSX se dočkáme již v příštím roce, a malé S660 o rok později.

Mohlo by vás zajímat:  Vize jednoho designéra na téma velké Škody

Zdroj: Autoexpress   Foto:Netcarshow