Chytré nabíjení elektromobilů Renault – v čem je to tajemství? Zjistěte to!

Elektromobily od Renaultu by měly být nabíjeny tak, aby vyrovnaly i výkyvy v síti. Elektromobily samotné mohou fungovat na systému, kdy vyrábí dostatek energie pro samotnou jízdu, ale mohou fungovat také jako akumulátory pro samotný dům. Koncept elektromobilů Renault šel ale ještě dál – chce vytvořit auta, která budou fungovat jako akumulátory pro celou elektrickou síť.

Kompenzace prudkých výkyvů v elektrické síti

Všechno spočívá v tom, že elektromobily od Renaultu, které jsou připojeny k elektrické síti, se budou dobíjet ve chvíli, kdy je v síti dostatek energie a spotřeba není vysoká. Takové období nastává většinou odpoledne, kdy svítí slunce. V případě, že přijde špička – ráno a večer, kdy se lidé chystají do práce nebo se z ní vracejí – vznikají v síti prudké výkyvy. A tyto výkyvy by měly vykrýt elektromobily, které si plně dobily své akumulátory zapojené do sítě. Ty pak mohou fungovat taktéž jako akumulátory pro ostatní automobily zapojené do sítě – přepouští svou energii zpět do sítě. Ne všechnu, ale pouze její část.

Finanční odměna při chytrém dobíjení

Pro ty zákazníky, kteří se rozhodnou využívat chytré dobíjení, bude připravena finanční odměna. Elektromobily se následně mohou zase dobít v noci, kdy je opět v elektrické síti dostatek energie.  Nejedná se o novinku – princip chytrého nabíjení je známý již dlouho. Avšak až dosud nebyla tato technika použita plošně.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Nissan představil sedan s motorem z Mercedesu