Čím (ne)překvapí Kamiq?

Také jste už potkali na dálnici maskovanou novinku z dílny mladoboleslavské škodovky? Jakákoliv hodnocení by byla velice předčasná, ale zvědavost je na místě.

Další malé SUV?

Kodiaq, Karoq, Kamiq. Dle všeho nejmenší z největších SUV českého producenta. Zatím nejsou známé žádné konkrétní detaily, které by napověděly cokoliv bližšího, nicméně maskovaného nového člena škodovácké rodiny již lze potkat na silnicích.

Odhalení v Ženevě

Maskování spolehlivě skrývá vše důležité, ačkoliv něco málo přeci jen prozrazuje. Světlo světa Kamiq spatří na ženevském autosalonu za měsíc. Zatím lze jen hádat, co se za maskovaným vozem brázdícím D11 skrývá, náznak dělených předních světlometů ale naznačuje, že se jedná o nový přírůstek rodiny Škoda. Ten by tak měl brzy doplnit starší sourozence Kodiaq a Karoq.

Technologické novinky

Kamiq je první modelová řada, která bude disponovat LED světlomety s oddělenými proužky světel pro denní svícení nad hlavními světly. Ukazatele změny směru jízdy vpředu i vzadu budou dynamické. Příď malého SUV by měla zvýrazňovat maska chladiče se zdvojenými žebry. Na zádi budou kontrovat koncová světla ve tvaru písmene C.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Golf R přijíždí na start: Světová premiéra nejvýkonnějšího sériového Golfu všech dob

Premiérový branding

Kamiq by měl ovšem držet jedno historické prvenství. Jako první SUV značky Škoda v Evropě nebude mít na pátých dveřích tradiční logo, ale nápis se jménem automobilky.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora