Čím zaujme Audi A1 Sportback?

Audi představila novinku s názve Audi A1 Sportback. Samozřejmě hned v samotném úvodu je třeba říci, že tento model patří v portfoliu značky k těm, které patří mezi velikostně nejmenší. I když na druhou stranu, už na první pohled je vidět, že auto zase až tak malé není. Podporuje to také jeho celkem dravý design, což je velké plus. Jsou to hlavně ostré hrany, které dávají tomuto vozu až celkem  jedinečný styl. Ten není tím jediným, čím může auto zaujmout. Při rozsvícení zaujmou i LED světlomety – a to svým narušeným designem.

Jak je to s praktičností?

Opět zopakujme, že model Audi A1 Sportback je malé auto, a tomu také jasně odpovídají veškeré parametry. Nutno ale říci, že oproti předchozí verzi se na nich zajímavě zapracovalo, což mimo jiné znamená třeba to, že zavazadlový prostor se zvětšil o celých 65 litrů a aktuálně je jeho hodnota 335 l. A když se k tomu ještě sklopí zadní sedadla, už se může mluvit o objemu 1090 l.

Vše digitální

Při pohledu do interiéru rozhodně zaujme digitální přístrojový štít, který má být tou cestou, kterou se chce Audi v budoucnu vydávat. Ten lze jednoduše ovládat pomocí prvků na volant. Dále nechybí také MMI multimediální systém umístěný na středovém panelu. Ten má velikost 8,8 palce, ale na přání je možné získat větší displej, a to konkrétně o velikosti 10,1 palců.

Škála motorizací

Do třetice se opět podíváme na fakt že Audi A1 Sportback malé. Auto. Pod kapotou budou výhradně motory tříválcové a čtyřválcové. Pokud se podíváme na motorizaci s výkonem nejnižším, tak se bude jednat o litrový tříválec a výkonu 70 kW. Kdo zatouží mít z motorizace stoprocentně to nejlepší, ten by měl sáhnout po čtyřválcovém motoru o výkonu 147 kW. Co je nutné v souvislosti s motorizacemi dodat na závěr, to je fakt, že k dispozici budou pouze zážehové motory. S těmi vznětovými se v tomto modelu zkrátka a jednoduše nepočítá.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora