Čím zaujme Lexus RC F Track Edition? Chce ukázat tvář automobilky pro další roky

Automobilka Lexus byla dlouhou dobu známá především jako symbol luxusu a prestiže. To se postupně začalo měnit a na scestí ji začaly svádět modely, jako třeba LFA, RC a LC. Najednou to vypadalo, jako by automobilka chtěla spíše do sportovního segmentu. Jak je tomu ve skutečnosti? Dost napoví novinka v podobě Lexus RC F Track Edition.

Lexus RC F Track Edition ukazuje, že spojení luxusu a rychlosti je možné

Jedná se auto, které můžeme zařadit přesně mezi. Potěší toho, kdo hledá reprezentativní vzhled i komfort, stejně jako by měla novinka Lexus RC F Track Edition potěšit i toho, kdo je milovník rychlosti a nebojí se čas od času sešlápnout plyn. Značka se nechala slyšet, že podobný vývoj plánuje i v budoucích letech.

Čím chce zaujmout?

Rozhodně to bude celkový výkon, který má nabídnout možnost užít si rychlou jízdu za všech okolností. K tomu má pomoci 5 litrový motor V8 s výkonem 472 koní. Nelze také opomenout, že automobilka zapracovala i na snížení hmotnosti, což vozu Lexus RC F Track Edition s ohledem na zrychlení výrazně prospěje.

Myslí se i na design

Ano, ten je na první pohled povedený, i když uvnitř bychom přece jenom čekali ještě o trochu více pohodlí. Co však zaujme, to je fakt, že se bude vyrábět jenom ve 4 barevných provedení. V těch, které k charakteru vozu nejvíce sednou. Ceny ještě nejsou známé, ale očekávají se částky přesahující cenu standardního modelu, která je 65 000 dolarů.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora