Čína přišla s novými bateriemi. O kolik umí prodloužit dojezd?

Čínský výrobce Contemporary Amperex Technology Ltd (CATL) již delší dobu působí na trhu jako výrobce baterií pro elektromobily. Jedná se o největšího výrobce elektromobilů, který nyní spustil výrobu revolučních baterií. Jedná se o sériovou výrobu baterií, které se od těch dosavadních liší vysokým obsahem niklu.

Baterie NCM 811

Takové baterie, které mají vysoký obsah niklu, dostaly název NCM 811. Jejich obsah je následovný:

  • 80 % niklu,
  • 10 % kobaltu,
  • 10 % manganu.

Baterie se mohou pochlubit delší životností, která se v automobilu projeví delším dojezdem na jedno nabití.

Výroba již probíhá

Společnost CATL již výrobu této nové baterie zahájila. O její další budoucnosti rozhodne to, jak se bude prodávat. Pokud o ni bude zájem, výroba se samozřejmě zvýší. Už dnes vzniká závod na výrobu článků pro elektromobily v Německu a v příštích dvou letech se chystá rozšíření výrobních kapacit. To znamená, že společnost CATL o svém novém produktu přemýšlí pozitivně.

Kdo je CATL?

Tato čínská společnost vznikla v roce 2011. Její mateřskou společností je japonský výrobce baterií ATL. CATL se specializuje na výrobu a prodej baterií do osobních automobilů, autobusů i kamionů. Jedná se o poměrně známou společnost, jejímiž zákazníky jsou automobilky BMW, Volkswagen, Daimler a Honda. Příjmy společnosti CATL každoročně rostou – oproti loňskému roku vzrostly příjmy o 48 %.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora