Číňané nabízí Evropě luxusní a výkonný elektromobil za cenu, která konkurenci nepotěší

3

Čínské značky se postupně dostávají do Evropy. A způsobují boom, jelikož za nízkou cenu nabízí luxus, pohodlí, výkon a praktičnost. Jednou z takových značek je i čínská značka BYD, která je možná v Evropě ještě velkou neznámou, ale na svém domovském trhu jde o známého výrobce elektromobilů s poměrně unikátním know-how, které se promítá do parametrů produkovaných vozů.

Luxusní výkonné SUV i pro Evropany

Značka BYD je jednou z mála čínských, které už vstupují do Evropy. A to se svým modelem Tang EV600, který láká na dynamický vzhled, luxusní provedení, ale i svůj výkon, stejně jako praktičnost a unikátní parametry. Zemí, kde bude možné toto SUV s délkou 4 870 mm, šířkou 1 950 mm a výškou 1 725 mm pořídit, je Norsko. Tedy země, která je v oblasti elektromobility ze všech ostatních evropských států zaručeně nejdále. Ze strany čínské automobilky jde tedy o zcela pochopitelný krok, proč chce v Evropě začínat právě zde. A to už v lednu 2021, kdy má být auto v této zemi k dostání.

Mohlo by vás zajímat:  Z ničeho nic začal intenzivně brzdit. Za způsobenou nehodu mohl asistent ve voze
Zdroj obrázku: BYD

Elektromobil zajímavých parametrů

Nejenom design a kvalita provedení je tím, čím chce Tang EV600 v Evropě zaujmout. V případě elektromobilů jsou důležité také parametry auta. V tomto případě je SUV vybaveno dvojicí elektromotorů, které dávají dohromady výkon 490 koní. Ten umožní poměrně velkému a robustnímu autu zrychlit na stovku za 4,6 sekundy. Baterie, kterými je vůz vybaven, mají kapacitu 82,8 kWh, což znamená reálný dojezd podle standardů NEDC 500 kilometrů. V případě vybití je díky podpoře rychlonabíjení možné dodat baterii energii za pouhou půlhodinu, během které se na rychlonabíječce dobije na 80 procent.

Mohlo by vás zajímat:  Sváteční řidiči míří na silnice. Pozor na tyto jejich hlavní chyby

Cena? Strčí konkurenci do kapsy

Parametry čínského elektromobilu jsou celkem působivé a v kombinaci s cenou může toto auto jistě zamíchat kartami na poli elektromobility. V Norsku má cena začínat na 599 999 místních korun, což je v přepočtu zhruba 56 000 euro. Tedy částka kolem 1,5 milionu korun českých. Pokud se budeme držet v segmentu elektrických SUV, je přímým konkurentem Tesla Model X za cenu přes tři miliony, o pár stovek tisíc levnější Jaguar I-Pace, nebo částku 2,5 milionu atakující Audi e-tron.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora