Čínské automobilky proráží na evropský trh díky příznivým cenám

Business Man Buying Car Showroom

Možná jste zaregistrovali zkazky o tom, že čínské automobilky mají před těmi evropskými obrovský náskok, pokud jde o elektromobilitu. A to přesto, že asijská velmoc sama na ekologickou dopravu příliš nehledí a její velkoměsta jsou známá znečištěným ovzduším. Velký boom čínských automobilek na evropských trzích nás beze sporu ještě čeká, už teď však u nás můžete zakoupit některé modely čínských značek. Většinou jde o auta se spalovacím motorem. A jak se u nás těmto automobilkám aktuálně daří?

Agresivní cenová politika

Asi vás nepřekvapí, že čínští výrobci se snaží na nových trzích etablovat primárně agresivní cenovou politikou. Tento postup už se jim osvědčil v jiných odvětvích, třeba v elektronice. Čínské automobilky u nás mají jen velmi skromný marketing, a tak je možné, že jste na jejich reklamy ještě nenarazili. Značky jako MG a Dongfeng, jejichž vozy už u nás běžně jezdí, vám tak mohou připadat stejně neznámé jako jakékoli jiné čínské automobilky. Pojďme se tedy na ně podívat podrobněji.

Mohlo by vás zajímat:  Koupě auta v bazaru nese známá rizika. Přesto je jistější než přes inzerát
rear-blue-painted-car-female-customer-modern-stylish-bearded-businessman-automobile-saloon
Zdroj obrázku: Freepik

Dongfeng

Wuhanský Dongfeng u nás běžně prodává půltuctu modelů, nejlépe se daří kompaktnímu SUV Glory 500 a jeho sedmimístnému sourozenci Glory 580. V obou případech se pořizovací cena vejde pod 600 000 Kč, čemuž mohou etablovaní výrobci jen těžko konkurovat. Nejde o žádné luxusní kousky, jejich majitelé si stěžují i na některé nedostatky interiérového designu, ale po technické stránce mají tato auta skvělý poměr cena-výkon. Automobilka u nás prodává i relativně levné elektrické SUV T5 EVO EV se slušným dojezdem přes 500 kilometrů na jedno dobití.

Mohlo by vás zajímat:  Známá poučka o brzdění na sněhu už neplatí. V dnešních vozech je správný postup mnohem jednodušší

MG

MG je britsko-čínský koncern, který na čínském trhu kraluje. U nás prodává pravděpodobně nejlevnější elektromobil, který je v České republice k dostání. MG4 Electric vás vyjde na necelých 800 000 Kč a nabídne nadprůměrný dojezd 450 kilometrů. Kromě toho u nás automobilka úspěšně prodává dvě SUV, MG ZS úspěšně konkuruje Dacii Duster, MG HS pak cílí hlavně na movitější klientelu, byť vyjde na necelých 600 000 Kč.

Zdroj: https://autovista24.autovistagroup.com/news/which-chinese-automotive-brands-will-succeed-in-europe/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora