Čínské luxusní MPV

Co si představíte pod pojmem luxusní MPV? Mercedes-Benz Viano? Volkswagen Sharan? Volkswagen Caravelle? Číňané jistě tato auta znají, přesto vyrobili vlastní interpretaci na toto téma

Ta se jmenuje Dongfeng Fengxing CM7 MPV a ukáže se již tento týden na šanghajském autosalonu. Čín hodlá zaujmout? Především na pohled luxusním interiérem, který se ale na ten druhý skládá z umělého dřeva a velmi laciných plastů. Alespoň, že je k dispozici multifunkční volant. 

Dalším prvkem, kterým chce zaujmout je dvojice samostatných sedadel v prostřední řadě. Ty mají navíc vysunovací sedák, takže se dají pohodlně a s oporou natáhnout nohy. Při délce 5150 mm by však tato věc neměla příliš překvapovat. 

Pod kapotou už ale Dongfeng tolik nezaujme. Na výběr je zážehový čtyřválec 2.4 od Mitsubishi řady 4G69 o výkonu 152 koní nebo dieselový čtyřválec 2.0. Oba motory spolupracují s pětistupňovým manuálem. 

Pokud se ptáte na cenu, ta je poměrně příznivá. Zhruba 150 000 juanů (cca 479 000 Kč) je za takovéto auto více než férová nabídka. 

Zdroj: carnewschina.com