Čínský elektromobil Nio EP9 poražen! Kdo nyní drží prvenství na Nürburgringu?

Race 2997821 960 720[1]

O nejrychlejší vozy se bojuje nejenom v kategorii klasických spalovacích motorů. S vzestupem elektromobility se nezapomíná ani na tyto souboje. Pro řadu automobilek je určitou prestiží i to, když jejich elektromobil patří mezi ty nejrychlejší na světě. Ke konkrétnímu zápolení obvykle dochází na řadě populárních míst. Pro Američany je to rozhodně Pikes Peak, zatímco pro Evropany je to Nürburgring. A ten má v kategorii elektromotorů nového rekordmana.

Čínský elektromobil Nio EP9 byl sesazen z trůnu

Poměrně dlouhou dobu zde dominoval čínský elektromobil Nio EP9. Nyní však došlo k tomu, že byl sesazen. Jeho přemožitelem se stal elektromobil od Volkswagenu. Samozřejmě se nejedná o žádný sériový model vozu, ale o auto, které bylo vyrobeno za jediným účelem – vyhrávat a dominovat na poli rychlosti. Konkrétně se jedná o model Volkswagen ID.R.

Mohlo by vás zajímat:  Produkty Bugatti a Smartu patří k neztrátovějším

Vůz je skutečně unikátní

Podívejme se na pár zajímavostí současného vítěze. Třeba to, že má výkon celých 500 kilowat. Také zaujme i průměrná rychlost jízdy na okruhu, která činila téměř 207 kilometrů v hodině. Když se na auto podíváme i s ohledem na jeho konstrukci, je více než jasné, že aerodynamicky jde o skutečný skvost.

Za kolik to Volkswagen ID.R zvládl?

Zajímá vás, jaký měl Volkswagen ID.R čas a o kolik porazil předchozího krále Nio EP9? Novým časem v segmentu elektromobilů je 6:05,336. Tolik činí rekord jednoho kola, které měří 20,8 kilometrů. Předchozí nejrychlejší elektromobil je pomalejší o více než 40 sekund. To jenom ukazuje, že Volkswagen skutečně vytvořil rychlostně neporazitelný elektromobil.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora