Čínský konkurent Škody Octavia už se prodává. Stojí o polovinu méně

Škoda Octavia je v Evropě populárním vozem pro svou kvalitu a praktičnost. Jenom ta cena je poměrně vysoká. Alternativou by tak mohla být čínská konkurence v podobě modelu Baojun RC-5, respektive Baojun RC-5W. Tento vůz je označován jako jeden z možných čínských konkurentů Octavie, a pokud v ničem jiném, rozhodně vůz mladoboleslavské automobilky dokáže strčit do kapsy cenou. Ta je výrazně nižší, než za kolik pořídíte tu nejobyčejnější základní „Oktávku“.

Zdroj obrázku: Baojun

Liftback a combi

Baojun je k dispozici hned ve dvou karosářských verzích. První je verze liftback, která na první pohled působí velmi stylovým a elegantním dojmem. Druhou karosářskou verzí je combi, která by jistě dokázala uspokojit všechny zájemce o velkou praktičnost, a to ať si balí své věci na chalupu, nebo na dovolenou k moři.

Cena pod 200 000 korun

Cenově je na tom Baojun o mnoho lépe než jeho mladoboleslavská konkurence. U nás je Škoda Octavia k mání za cenu, která neklesá pod 400 000 korun českých. A jak je na tom podstatně levnější konkurence z Číny? Verze Baojun RC-5, tedy karosářské provedení liftback je k mání za cenu v přepočtu kolem 200 000 Kč, tedy o polovinu méně, než v případě Škodovky. K dispozici je také verze Baojun RC-5W, tedy zmíněný praktičtější kombík, u kterého je cena v přepočtu necelých 250 000 Kč. Jde samozřejmě o varianty v základní výbavě, ale i v případě čínské „plné palby“ cena nepřesáhne 350 000 Kč, což je suma, ke které se tuzemská Octavie v základu ani nepřibližuje.

Zdroj obrázku: Baojun

Máte zájem? Máte smůlu!

Máte o Baojun zájem? Pokud ano, musíme vás zklamat. Tento konkurent Octavia je k mání aktuálně na Čínském trhu. Takže jediné, co v tuto chvíli dělat, je buď přestěhovat se do této země, nebo si počkat, zda se auto někdy nezačne prodávat i u nás. To ale není až tak pravděpodobné, i když je pravdou, že řada čínských značek skutečně do Evropy již zamířila.

Zdroj: Autorský text
Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora