Citroën C5 se dočkal omlazení

I když se to může zdát jako by to bylo včera, oficiální prodej druhé generace vozu střední třídy, Citroënu C5, začal již před čtyřmi lety. Nicméně stále vypadá naprosto fantasticky a do výslužby se rozhodně nechystá. Ovšem malý facelift nikdy uškodit nemůže. Omlazení se netýká jen designu obou karosářských variant, ale také výčtu základní výbavy.

Začneme tedy rovnou atraktivním kabátkem, kde si můžeme povšimnout lehce upravené masky chladiče, 17-ti palcových kol z lehkých slitin Egée s novým designem a nového odstínu barvy karoserie (hnědá Guaranja). Z poměrně skromného výčtu modifikací je tedy zřejmé, že změny jsou opravdu pouze decentní. A nejinak je to také v interiéru.

Ten nově obsahuje širší nabídku čalounění a aktualizovaný informační systém s GPS navigací eMyWay a USB/AUX/Bluetooth připojením. V případě verze Tourer je v tomto systému integrována také zadní parkovací kamera. A když už jsme u Toureru, tak si rozhodně nezapomeňte přečíst náš test. A jak je to s paletou pohonných jednotek?

I nadále se budeme setkávat se zážehovými agregáty o výkonech 120 a 155 koní. Vznětové verze pak stále budou obsahovat variace na slavné HDi.

Mohlo by vás zajímat:  Citroën představí v Paříži koncept Divine DS