Citroën detailně představil nové SUV pro Čínu

Nový crossover Citroënu se představil již začátkem října ve značkovém showroomu na slavném pařížském bulváru Champs-Élysées. Od té doby už nějaký čas uplynul a C3-XR se začátkem letošního roku přijíždí na čínský trh. A to je docela dobrý důvod pro detailní představení…

Asi nejlépe charakterizuje toto auto spojení low-cost a hi-tech. Na jedné straně má 4,26 metru dlouhý, 1,74 metru široký a 1,55 metru vysoký Citroën panoramatické střešní okno, LED diody pro denní svícení, bezklíčkový vstup, až luxusně pojatý přístrojový panel nebo příplatkovou masážní funkci předních sedadel, na straně druhé má v interiéru laciné plasty z levného sedanu C-Elysée, ve dveřích falešné ovladače elektrických oken a levnější provedení multimediálního systému. Výhodou je alespoň papírová prostornost interiéru, který má díky rozvoru náprav 2,65 metru solidní prostor pro nohy zadních cestujících a s objemem 357 litrů i dost místa pro zavazadla.

Základní pohonnou jednotkou je atmosférická zážehová šestnáctistovka o výkonu 117 koní s točivým momentem 150 Nm. Na výběr je automatická nebo manuální převodovka, maximální rychlosti 186 km/h dosáhnou obě skříně. Přeplňovaná šestnáctistovka THP má 167 koní a 245 Nm, spřažena je pouze se šestistupňovým automatem. Maximální rychlost je 209 km/h, spotřeba 6,2 l/100 km. Pohon všech kol byste u obou variant hledali marně, u C3-XR jej supluje systém Grip, který zlepšuje trakci na méně přilnavých površích.

Mohlo by vás zajímat:  BMW X5 v ojedinělé verzi Pick-up

Prodej v Číně již odstartoval a francouzská automobilka si za základní model účtuje 108 800 juanů (cca 403 000 korun).

Zdroj: Citroën