Citroën DS3 Cabrio Racing se ukázal v Goodwoodu

Na letošním ročníku Festivalu rychlosti v Goodwoodu se kromě nové Škody Octavia RS nebo Peugeotu RCZ R představil i malý ostrý francouzský kabriolet Citroën DS3 Cabrio Racing. Podle oficiálních informací výrobce se jedná prozatím jen o koncept, který se však muže časem dostat do sériové výroby. 

Malé kabrio se vyznačuje matně černým lakem karoserie Moondark. K vidění jsou tmavě chromované kliky dveří, lišta víka kufru nebo kryty vnějších zpětných zrcátek. DS3 dostalo i slušivá  černá 19“ kola, červeně lakované brzdové třmeny či látku střechy se vzorem karbonových vláken. 

DS3 Cabrio Racing oproti uzavřené verzi nabralo na hmotnosti pouze o 25 kg, čímž se může pochlubit výslednou vahou  1190 kg.  V interiéru vozu je na první pohled přítomen luxus, který podtrhují sportovní sedadla, čalounění kůží Nappa nebo karbonové detaily. To vše ostatně najdeme i v hothatchi DS3 Racing.

Koncepční Citroën DS3 Cabrio Racing má pod přední kapotou benzínový přeplňovaný čtyřválec THP o objemu 1,6 litru, který produkuje slušných 205 koní výkonu. Další technické informace o voze automobilka bohužel nezveřejnila, ale zrychlení z 0 – 100 km/h se díky identičnosti s verzí DS3 Racing nejspíše odehraje za 6,5 sekundy, přičemž maximální rychlost vozu by se mohla ustálit na hodnotě 235 km/h.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda konečně uvedla Octavii RS s pohonem všech kol

Zdroj: Citroën