Citroën představí v průběhu následujících měsíců a let řadu novinek

Modelovou paletu Citroënu čekají velké změny. Kromě nového rozdělení sil (řada C a DS) se v ní objeví také mnoho novinek. Jako první přijede sériová podoba městského SUV Cactus, následovat jí budou novinky z řady DS.

To vše prozradil Autocaru Pierre Monferrini, člověk zodpovědný za modely řady C. Jako první novinka by se na trh měla dostat konečná podoba konceptu Cactus z letošního frankfurtského autosalonu. Segment městských SUV totiž patří k nejrychleji rostoucím v Evropě a dvojitý šíp zde zatím neoperuje: „SUV segmentu B je pro nás samozřejmě důležité. Jsme zde sice částečně zastoupeni C3 Picasso, v budoucnu však uvidíte výsledky naší práce,“ uvedl Monferrini. 

Kromě malého SUV potvrdil ten stejný člověk také sériovou výrobu konceptu DS Wild Rubis, který se představil letos v Šanghaji. Mnoho informací zatím o SUV nemáme, jedinou dobrou zprávou tak zatím zůstává fakt, že existuje šance prodeje tohoto modelu i v Evropě. SUV však nezůstane v novinkách řady DS osamoceno – francouzská automobilka totiž připravuje nástupce luxusního sedanu C6. Ten už nebude klasickým Citroënem, ale přetransformuje se na kombinaci hatchbacku a sedanu řady DS. Tím by se měla zvednout konkurenceschopnost automobilu v rámci vyšší střední třídy.

I přes klesající prodeje se nástupce dočká řada C5, která se stane součástí chystané řady C. Nejmenším modelem v nabídce pak i nadále zůstane C1, která je v současné generaci vyráběna v Kolíně. V středočeském městě by se malý Citroën vyrábět i nadále, zachována zůstane také spolupráce s Toyotou.

Zdroj: autocar.co.uk