Citroën představil nový luxusní sedan DS 5LS

Prvotřídní kvalita, nejkvalitnější materiály a vysoký komfort cestování. Tato spojení nejspíše nejlépe vystihují nový sedan DS 5LS z produkce Citroënu. Ten se stává již pátým členem rodiny DS.

Design byl specificky navržen především pro čínské publikum a nelze se tak divit, že jeho hlavní prvky známe již z konceptů Numéro 9 a DS Wild Rubis, které byly také primárně určeny pro „Říši středu“. V praxi to znamená, že přední část přebírá tzv. „DS Wings,“ což znamená masku chladiče, jež zasahuje až do hlavních světlometů. Ty jsou vybaveny pásem diod pro denní svícení ve tvaru bumerangu. LED diody najdeme také v zadních světlech, společně s chromovanou lištou. V nabídce bude 9 barev karosérie včetně odstínu Nocciola Brown s třpytivými odlesky.

Mohlo by vás zajímat:  AvtoVAZ představil modernizovanou Ladu Priora

Nový sedan má na délku 4,70 metru, na šířku 1,84 metru a na výšku 1,50 metru, přičemž rozvor má délku 2,71 metru. To z DS 5LS dělá model s nejdelším rozvorem v segmentu C. Náležitě toho bylo využito v luxusně pojatém interiéru – přední sedadla jsou vybavena masážní funkcí, ta zadní jsou zase nastavitelná pod úhlem 29 stupňů. Na výrobu kabiny byly podle francouzské automobilky použity materiály jako kov, dřevo nebo kůže. Na středové konzoli se nachází multimediální systém s barevnou obrazovkou, jež je schopen nejen přehrát DVD, ale také zavolat pomoc v případě nutnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Mazda2 v evropských číslech

Pod kapotou se objeví dva zážehové motory, THP 160THP 200, se sekvenčním přímým vstřikováním a turbo kompresory TwinScroll. Obě jednotky budou kombinovány s šestistupňovým automatem.

Novinka bude produkována v továrně v Šen-čenu a stane se tak po DS5 druhým Citroënem DS, vyráběným v Číně. V průběhu příštího roku doplní tuto dvojici i nové SUV, které bude podobně jako DS 5LS určeno výhradně pro čínský trh.

Zdroj: Citroën