Citroën představil sériovou podobu SUV DS

Prvním SUV divize DS bude očekávaná sériová podoba konceptu Wild Rubis, který se představil minulý rok v Šanghaji. Po sedanu DS 5LS bude navíc SUV DS 6WR druhým modelem značky, který se zřejmě nepodívá jinam než do Číny.

Aktualizace 3.7.2014 – Doplněny oficiální fotografie interiéru.

Pro DS 6WR je stejně jako pro Wild Rubis, který byl tomuto novému prémiovému SUV předobrazem, charakteristický spektakulární energický styl a plynulost tvaru, které mu zajišťují velkou míru homogenity. Díky charismatickému vzhledu, k němuž přispívají i jeho nevídané proporce, se DS 6WR řadí mezi nejmodernější SUV

SUV DS 6WR nabízí novou identitu přední masky, která se objevila už u modelu DS 5LS. Je pro ni charakteristická propracovaná elegantní maska chladiče nazývaná „DS Wings“. Dvěma chromovanými blatníky je propojená se světlomety, výsledkem je oblouk dodávající přední části dynamiku a modernost. Specifická mřížka masky chladiče na sobě nese logo DS. Zdůrazňuje ji i výrazný světelný podpis vozu tvořený denními světly ve tvaru ladičky a xenonovými světlomety.

Mohlo by vás zajímat:  Íránská automobilka přichází s novým pickupem

Zadní světla jsou nově zabudována do obepínajícího víka zavazadlového prostoru. Sklo zadních světel je zasazeno do chromové lišty, což ještě víc podtrhuje světelný podpis a 3D design světel. Na boční straně světel se objevuje rastr DS s logem DS. Obepínající víko zavazadlového prostoru ve spodní části zdůrazňuje chromovaná lišta, do které je zabudována dvojitá koncovka výfuku.

Interiér klade důraz především na použité materiály v čele s čalouněním dvoubarevnou kůží a klasickým vzorem automobilů DS. S ostatními modely DS koresponduje také specificky tvarovaný volant, naopak středové konzole je na rozdíl třeba od DS5 více konvenční. Z dalších materiálů nechybí hliníkové dekory, podsvícení obstarávají LED diody.

Mohlo by vás zajímat:  Daihatsu představuje svůj další koncept

Novinka je dlouhá 455 cm, široká 186 cm a vysoká 161 cm a nabízí mimořádný rozvor 273 cm. Tyto velkorysé rozměry vzbuzují dojem síly, ale také chuť nastoupit a usadit se. Vůz splňuje reálné potřeby zákazníků luxusních modelů SUV z hlediska funkcí a víceúčelovosti. Devatenáctipalcová kola, umístěná „ve 4 rozích“ přispívají k vynikajícím zážitkům z řízení.

Citroën DS 6WR je navíc vybaven systémem Grip Control. Tato technologie umožňuje zajistit optimální pohyblivost na všech typech terénu bez nutnosti použít pohon všech 4 kol a současně snižuje spotřebu paliva a emise CO2. Vysoká úroveň technologií je zastoupena i motory, jako je e-THP 160 a THP 200 se sekvenčním přímým vstřikováním, využívající vysokotlaké čerpadlo a turbodmychadlo typu Twin Scroll. Motory jsou spřažené se šestistupňovou automatickou převodovkou.

Mohlo by vás zajímat:  Jeep chystá sportovní variantu SUV Cherokee

Zdroj: Citroën