Citroën představuje v Číně C4 Sedan

Tříprostorové automobily s dvojitým šípem ve znaku patří mezi stálice čínského trhu. Například v nižší střední třídě aktuálně nabízí modely C-Quatre, C-Elysée a C4L. A právě mezi poslední dva jmenované se zařadí aktuální novinka, 4,55 metru dlouhá C4 Sedan.

Její design je na Citroën možná až překvapivě konzervativní. Po internetu dokonce kolují snímky, zaměňující logo na přední masce za to od Volkswagenu, což má upozornit snad až na přílišnou podobnost s „lidovými vozy“. V jistém smyslu by se dalo souhlasit – především zatmavená světla, na něž navazuje maska chladiče, modely německého výrobce vzdáleně připomínají. Decentní charakter předních partií pak narušují už jen LED diody denního svícení v nárazníku. Zadní světla svou optikou navozují dojem trojdimenzionálního efektu, přičemž je spojuje mohutná chromovaná lišta.

Kabina je o poznání nápaditější, avantgardně založeným Číňanům se bude jistě líbit především přístrojový panel se zajímavě tvarovanými analogovými číselníky ve stříbrném rámečku. Středové konzoli dominuje sedmipalcový displej multimediálního systému Citroën Connect, nabízející mimo jiné připojení na internet.

V motorové paletě je hlavní hvězdou přeplňovaná dvanáctistovka THP o výkonu 136 koní, kterou doplňuje atmosférická šestnáctistovka o výkonu 117 koní a její přeplňovaná sestřička o výkonu 163 koní. Přední kola jsou poháněna přes manuální či automatický šestikvalt. Velké procento karosérie je vyrobeno z vysokopevnostní oceli, což pomáhá nejen bezpečnosti, ale také jízdním vlastnostem.

Výroba bude probíhat v továrně Dongfeng Citroën ve městě Wu-chan.

Zdroj: Citroën