Citroën ukáže v Ženevě modernizované Berlingo

Ženevský autosalon bude dějištěm mnoha premiér v nichž by rozhodně nemělo zapadnout modernizované Berlingo. Než se však dočkáme oficiálních informací, vyrukoval Citroën s konceptem Mountain Vibe, který modernizaci spojuje s terénním naturelem.

Na první pohled je Berlingo Mountain Vibe trošku divoké, když světle zelenou karosérii zdobí růžové vrstevnice a decentní plastové lemování. Oba prvky mají údajně vybízet „k opuštění silnice a zdolávání kopců“. Že to se zdoláváním nebude tak žhavé napoví světlá výška a kola, jenž sice mají růžové sněhové řetězy, jinak však obouvají zcela silniční pneumatiky. Pohon všech kol také nečekejte, místo toho Citroën použil systém Grip Control, pomáhající s trakcí na kluzké či jinak nezpevněném povrchu. 

S růžovou francouzská automobilka kupodivu nekončí ani při pohled zepředu, kde plast v této barvě lemuje nově tvarované mlhovky, nad nimiž „trůní“ pásy LED diod pro denní svícení. Poměrně bizarním prvkem jsou ližiny potažené růžovou pěnou. V interiéru na růžovou barvu narazíte při zkoumání šedého látkového čalounění. Touto výraznou barvou je totiž pětice sedadel prošívaná. Další odlišností od standardního provedení jsou barevné koberečky a prosklená střecha. Tradiční předností Berlinga je velký vnitřní prostor a dostatek odkládacích ploch.

Zdroj: Citroën