Citroën uvádí novou C4 Picasso pouze jako koncept – zatím.

Není tomu ani pět dnů, co byla ve Španělsku nachytána nová generace MPV C4 Picasso. Její design vpravdě vzbudil spíše negativní emoce, Citroën však dnes ukázal, že to s odvážným designem myslí vážně. 

Prostřednictvím konceptu Technospace prakticky potvrdil fotky testovacího prototypu z úterý. Opravdu se tedy můžeme těšit na podivně vyhlížející přední část a to včetně úzkého pásu diod LED místo hlavních světel. Zadní část zůstane prozatím tou konvenčnější částí automobilu. 

Interiér konceptu je svým vzhledem velmi blízký sériové produkci. Dominantní je hlavně obrazovka multimediálního systému na samém vrcholu středové konzole. V kapličce s displejem pak hledejte také digitální verzi budíků. 

Mohlo by vás zajímat:  Škoda připravila dvě limitované edice modelu Citigo

Koncept Technospace je založen na nové modulární platformě EMP2. Díky ní má MPV na délku 4,43 metru, na šířku 1,83 metru a na výšku 1,61 metru. O velikosti interieru se prozatím automobilka nezmiňuje. 

K pohonu koncepčního modelu slouží jednotka e-HDi, která dle dostupných informací vypustí jen 98 g CO2/km. Dynamické parametry však od francouzské značky nečekejte. 

Koncept Technospace se představí již za měsíc v Ženevě, sériová podoba ztělesněná v modelu C4 Picasso pak bude následovat na frankfurtském IAA na podzim letošního roku.

Mohlo by vás zajímat:  Chystá se nástupce Hondy S2000