Co bude na Legendách – Česká dakarská technika

I fanoušci Dakaru si v areálu PN Bohnice přijdou na své. Na akci Legendy totiž dorazí české týmy KM Racing, Tatra Buggyra a historický dakarský LIAZ.

Za tým KM Racing se představí aktuální pilot Martin Macík mladší se svým speciálem LIAZ 111.154 VK, který se na Dakaru prezentoval skvělými výkony, byť nakonec do cíle nedorazil. Tým představí i doprovodné vozy a také terénní motocykl Yamaha 450, na kterém v Polsku startoval Lukáš Kvapil.

Za tým Tatra Buggyra se bude, stejně jako loni prezentovat speciál Fat Boy Tatra 815 Buggyra, který na uplynulých dvou Dakarech pilotoval Martin Kolomý. Ani on nebude na akci chybět a opět by měl vyrazit i na trať rychlostní zkoušky. Společnost mu budou dělat okruhoví piloti David VršeckýAdam Lacko se svým tahačem Big Boy. A Buggyra také opět přiveze rekordní tahač Super Race Truck, který drží dodnes rekord, coby nejrychlejší nákladní automobil na světe na letmý kilometr.

Mohlo by vás zajímat:  Svěřte péči o váš vůz opravdu kvalitnímu pneu

Opravdovou legendou je pak historický kamion LIAZ 100.55 D, se kterým se na Dakar 1985 vydala posádka Moskal, JoklíkFencl. Tehdy vybojovala skvělé třinácté místo. Vůz byl málem nenávratně ztracen, ale v posledních chvílich jej zachránil Tomáš Pour. S příběhem tohoto vozu a také s úžasnou expedicí Sen o Dakaru po pětadvaceti letech jste se mohli v našem magazínu již podrobně seznámit.

Zdroj: Legendy