Co bude na Legendách – Porsche Classic Club

Pokud jste navštívili automobilovou slavnost Legendy i loni, jistě jste nepřehlédli velkou expozici vozů Porsche. Já osobně jsem byl rád hlavně za několik kusů mé oblíbené 928 a pak supersport mého dětství – typ 959. Chybět ale nemohl ani plejáda vozů 911 všech generací. Také letos se na akci chystá Porsche Classic Club ČR, takže o stuttgartské vozy nebude nouze. Kromě historických modelů se tentokrát dočkáme i vystavení traktoru Porsche Diesel Standart AP 22 z roku 1960. Jak název napovídá, pohání ho dvouválec o výkonu 22 koní.

Bez klasického modelu 911 se však výstava Porsche neobejde, na vaši pozornost budou útočit zejména závodní vozy. Prvním z nich je typ 911 SC z roku 1978, se kterým bratři Huberové startovali na East African Safari Classic Rally 2014. Stavbu vozu provedl Jiří Kotek, který postavil obdobný vůz již pro ročník 2009 pro slavného Björna Waldegaarda, který s ním zvítězil. Z moderní doby se pak představí 911 GT3 Cup generace 997, který závodí v Carbonia Cupu.

Třešinkou na dortu pak bude současný vrchol této německé automobilky – typ 918 Spyder. A protože Porsche bez Ferrari by nebylo úplné, budete si moci na Legendách prohlédnout i jeho italského konkurenta – LaFerrari.

Zdroj: Legendy