Co nabídnou letošní Legendy? Tohle byste si neměli nechat ujít

Legendy 2018 Foto Jan Starek 26 1024x683.jpeg

I letos se uskuteční automobilová akce Legendy. Termínem je poslední květnový víkend, konkrétně 27. – 28. května. Místem je Výstaviště Praha – Holešovice. V sobotu budou brány areálu otevřeny v termínu 9.00-20.00, v neděli potom v čase 9.00-17.00. A co vlastně letošní Legendy nabídnou a proč si je nenechat ujít?

Německé hvězdy

Téma letošního ročníku je jasné – Německé hvězdy. Těšit se můžete na celou řadu exponátů více či méně prestižních, současných i historických, německých značek. Chybět nebude Mercedes-Benz, Audi, BMW, Porsche, nebo třeba… ano, také Trabant.

Mohlo by vás zajímat:  Nezkrotný dobrodruh přichází v nové nádherné podobě: MINI Cooper SE Countryman ALL4 edice Untamed

Pavilon motocyklů

Na své si na legendách přijdou i milovníci jedné stopy. Nejenom pro ně bude připravený Pavilon Motocyklů, který je na ročníku 2023 zajímavou novinkou. Připravena bude výstavní plocha motocyklů, skútrů, čtyřkolek, buggy a elektrokol. Představí se přes 100 různých strojů na ploše 2500 metrů čtverečných.

Ferrari Pavilon

Jedinečná přehlídka vozů Ferrari je také součást Legend, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. K vidění by mělo být 10–15 unikátních modelů legendární značky. Počet osob v Pavilonu Ferrari bude opět omezen a vy si v klidu vychutnáte tyto jedinečné stroje.

Mohlo by vás zajímat:  Pozvánka na American classic cars

 

Motorsport

Závodní vozy a piloti patří ke slavnosti Legendy neodmyslitelně. Každý rok se účastní mnoho velkých osobností. Letos to bude třeba Martin Macík, Ondřej Klimčiw, Petr Žáček, Tomáš Ouředníček, nebo lidé z týmu Buggyra.

Testovací jízdy

Nechcete se jenom dívat? O důvod více, proč na Legendy vyrazit. Vystavující automobilky si pro návštěvníky a zájemce připravily i testovací jízdy, díky kterým můžete na vlastní kůži poznat novinky od automobilek Škoda a také Hyundai.

FMX

Součástí slavnosti legendy bude také legendární český FMX jezdec Petr Pilát, který patří k absolutní světové špičce. Jeho účast spolu s jeho mladými jezdci bude rozhodně patřit mezi povedené a adrenalinové zpestření celé motoristické akce.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora