Co podivného přinesla letošní Ženeva?

Img 0021

Nejsou to jenom lákadla v podobě povedených nebo výkonných vozů. Ženeva je každoročně i přehlídkou skutečných podivností. Ty se objevily i v letošním roce. Pro někoho jsou možnou ukázkou budoucího vývoje, pro jiného něco, čemu je vhodné se raději obloukem vyhnout. A jaké největší podivnosti se představily právě letos? Podívejte se na jejich výčet.

Corbellati Missile

Pokud jde o technické parametry vozu, tak vám automobil Corbellati Missile dokáže vyrazit dech. Jeho výkon je celých 1 800 koní, což zaručuje jak úchvatné zrychlení, tak i možnost uhánět s vozem rychlostí až 500 kilometrů v hodině. A na to musí mít člověk pořádnou odvahu. Stejně tak by neměla chybět ani odvaha spojená s estetickým cítěním. Tento vůz se po designové stránce skutečně nepovedl. Jeho cílem bylo inspirovat se v minulosti, ale na první pohled to vypadá, že v ní nejenom zůstal, ale že si z ní vzdal jenom to nejhorší. Bohužel.

Eadon Green Zeclat

Pokud patříte do kategorie fanoušků, kteří kromě moderních aut milují i ty historické, rozhodně vás nadchne model Eadon Green Zeclat. Svou karoserií a zpracováním dokonale připomíná sportovní vozy z meziválečného období. Pokud jde o technické parametry, je vůz dokonalou ukázkou současného trendu. Motor o objemu 6,2 litru nebo výkon 338 kW to jenom potvrzují. Co je ale na voze tak zvláštního? V první řadě barva, která se k němu vzhledem k historické podobě zase až tolik nehodí. A co je druhým unikátem? Že se nejedná o nic jiného, než o model Chevrolet Corvette C7, který dostal jenom jinou karoserii. Škoda.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen nezahálí a chystá novinky. Kdy a jaké?

Hyundai Kite

Jak jsme vás již informovali, tím hlavním, čím chtěla automobilka zaujmout, byl model Hyundai Santa Fe. A to se celkem povedlo. Nebyl to ale jediný vůz u stánku této automobilky. K vidění zde byl i model Hyundai Kite. Ten už na první pohled vypadá, že jde o něco ze sci-fi filmů. A možná že ano, jelikož se rozhodně nejedná o obyčejné auto, se kterým se budete prohánět jenom na silnicích. Tento prototyp je totiž zároveň určený i pro jízdu na vodě. Tato bugina s elektrickým motorem je tedy nejenom auto, ale i vodní skútr. Na vývoji spolupracovala i řada studentů z Turína, kteří se podíleli hlavně na designové stránce tohoto „auta“. Možná i to celkově potvrzuje jeho podivnost.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai i10 přináší v nové generaci velmi výraznou změnu designu

Italdesign Audi Pop.Up Next

Představujete si automobil jako něco, co vás sveze jenom po souši? Potom nevíte, co nosí v hlavách někteří lidé z automobilek, kteří se na autosalonu v Ženevě předvádějí. Příkladem je totiž automobil nesoucí označení Italdesign Audi Pop.Up Next. Kdo na něm spolupracoval? Bylo to studio Italdesign, které se podepsalo hlavně na vzhledu. Dále šlo o automobilku Audi, která se podepsala hlavně na vlastnostech spojených s jízdou. A třetí firma? Byl to Airbus. Ano, skutečně máme na mysli světově známého výrobce letadel. A tím se dostáváme k tomu, proč mluvíme o podivnosti. Je zde otevřena myšlenka toho, že auta by v budoucnu nemusela jenom jezdit po silnicích, ale mohla by i létat. Pokud jste si to někdy představili při dopravní zácpě, tady vidíte, že dané představy v budoucnu nebudou jenom k smíchu.

Mohlo by vás zajímat:  Nová Octavia RS iV s plug-in hybridním pohonem jako velké lákadlo Škody v Ženevě

Klassen Range Rover Autobiography +1016 mm

Autosalon v Ženevě neznamená jenom představení automobilek a jejich novinek. Pravidelně se zde prezentují i firmy, které k nim mají velmi blízko. To firmy tuningové. A právě na tuto oblast se aktuálně zaměříme a představíme si podivnost s názvem Klassen Range Rover Autobiography +1016 mm. Už podle něho lze celkem dobře odvodit, co lze očekávat. Jde o upravený model Range Rover, který byl prodloužený právě o číslovku v jeho názvu. Tedy o více než tisíc milimetrů. Pokud si nejste jisti přepočtem, tak je to skutečně délka přes jeden celý metr. A pokud vám to přijde stále ještě málo zvláštní, tak připomeňme, že se vůz pyšní ochranou proti klasickým, i balistickým střelám. Jde tedy o představení možnosti transportu důležitých osob. To už přece jenom dává větší smysl, ale jako vůz pro běžné použití jde skutečně o něco, co je podivné.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora