Corvette C7 Stingray míří do Ženevy

Nová generace Chevroletu Corvette se odhalila na lednovém detroitském autosalonu, kde jsme se dozvěděli, že bude po letech opět používat přídomek Stingray. Poté však nikdo nečekal únik prvních fotografií, jež vyznačují otevřenou verzi amerického modelu. Nyní se začalo spekulovat o tom, kdy se vlastně Corvette Stingray Convertible představí.

Podle posledních informací či spekulací by se premiéra kabrioletu mohla odehrát už v březnu na ženevském výstavišti a prodávat se začne zřejmě na konci roku jako MY2014. K debutu v Ženevě nahrává také následující skutečnost – v roce 2004 jsme mohli poprvé spatřit na ženevském autosalonu otevřenou verzi Corvette C6. Přiložené fotografie pod článkem nebyly potvrzeny automobilkou Chevrolet avšak ani vyvráceny.

Pod kapotou bude také umístěn 6.2litrový osmiválec o výkonu 450 koní a krouticím momentu 610 Nm. Samozřejmě volba převodovky se také nezmění, v nabídce se ocitne šestistupňový automat a později i sedmistupňový manuál. Tak teď si jen vyčkat, zdali v březnu letošního roku proběhne premiéra.