Corvette C8 přijede s motorem uprostřed

Jakkoliv je to skoro jako včera, co se na detroitském autosalonu 2013 odehrála premiéra sedmé generace Chevroletu Corvette, v amerických médiích se již čile spekuluje o nástupnické generaci C8. A spekulace to jsou skutečně zajímavé.

Hovoří totiž o tom, že C8 bude první sériovou Corvettou s motorem umístěným uprostřed. Jistě, bylo tu již několik konceptů s legendárním jménem a stejnou koncepcí, ale je na změnu umístění motoru připravena také široká motoristická veřejnost? Otázka, na níž se odpověď dočkáme až s oficiálním představením takto koncipovaného auta.

Mohlo by vás zajímat:  Cadillac si nachystal limitovanou edici modelu CTS-V

Důvody pro změnu koncepce u tak legendárního a zavedeného modelu jsou nicméně docela pochopitelné. Příští generace Camara totiž dostane drastickou dietu a to jej výrazně přiblíží současné generaci Corvette. Proto Chevrolet plánuje změnu koncepce, čímž Corvette od Camara co nejvíce odliší. Kromě odlišení od svého sourozence, snížení hmotnosti a vylepšení jízdních vlastností by se navíc „Vette“ přiblížila také zahraničním supersportům

Bez zajímavosti není, že o změně umístění motoru se uvažovalo už v souvislosti se současnou sedmou generací. Šéf GM Bob Lutz a šéfinženýr vývoje Chevy Corvette Tom Wallace však tuto možnost razantně odmítli. Pokud jsou tyto informace pravdivé, můžou se některé prvky C7 přenést na C8. No a na závěr ještě jedna zajímavost – Cadillac údajně připravuje konkurenci Audi R8. Více informací však momentálně není.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Renault Espace už není klasickým MPV

Zdroj: motortrend.com