Couvání s vlekem vyřešil Land Rover Discovery jednoduchou vychytávkou. Řídí se joystickem

Couvání s vlekem je noční můra většiny řidičů. V první řadě proto, že mají špatný odhad a v druhé proto, že s vlekem je třeba zatáčet na opačnou stranu, než když couváte pouze se svým vozem. Každý manévr se tak stává nevyřešitelným úkolem. S pomocí však přichází Land Rover Discovery se svou zajímavou vychytávkou, která pomůže všem řidičům.

Základem je správná rychlost

Tu má v rukou stále jenom samotný řidič, který pomocí pedálu plynu a brzdy ovlivňuje, jakou rychlostí bude s vlekem couvat. Auto má tak zcela pod kontrolou podle toho, kde konkrétně couvá a jakou ohleduplnost a opatrnost do vyžaduje.

Stačí sledovat displej

Není třeba dívat se do zpětných zrcátek, jelikož jediné místo, které je třeba sledovat, je displej uvnitř vozu. Sem se totiž přenášejí data z couvací kamery, na které vidíte nejenom konec svého vozu, ale i svůj vlek. Včetně toho, v jakém je aktuálně směru. Aby to bylo co nejjednodušší, nechybí praktické vodicí čáry, které řidiči pomohou v tom, aby přesně viděl, v jaké směru jeho vlek je a zda drží optimální jízdní stopu.

Místo volantu joystick na středové konzoli

V tu chvíli by měla nastat na nejhorší chvíle. Dostat auto spolu s vlekem do správné jízdní dráhy. A toto má Land Rover Discovery vyřešeno vskutku skvostně. Není třeba držet se volantu. Stačí dvěma prsty lehce chytit otočný joystick na středovém panelu, sledovat obrazovku a lehce s ním otáčet tak, abychom podle doprovodných čar na couvací kameře vedli náš vlek tím správným směrem.

A o vše ostatní se už postará samotné auto. Stačí pouze udržovat správný směr podle vodicích čar a Land Rover Discovery už si sám srovná a natočí kola tak, jak je potřeba k tomu, aby bylo couvání s vlekem co nejjednodušší. Je vidět, že kdo se to učit nechce, tak při použití správného auta skutečně nemusí. Otázkou je, co se bude dít po přesednutí řidiče do jiného vozu.

Mohlo by vás zajímat:  Dobíjení elektromobilů má vyřešit setrvačník. Škoda spolupracuje na nové technologii

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora