Crossover Model Y – Tesla představuje svůj nový vůz

Automobilka Tesla s hrdostí představuje svůj nový vůz – Model Y, který má vycházet z předchozího sedanu, Modelu 3. Model Y se řadí mezi středně velké crossovery, má jít o důležitý prodejní model Tesly. Proto se ani jeho představení neobešlo bez náležité parády – Model Y byl představen ve hvězdném americkém městě Los Angeles, kde byla připravena speciální show na počest tohoto vozu.

Menší vůz i menší ceny

Automobilka Tesla se snaží zpřístupnit své elektrické vozy širší veřejnosti. Proto se snaží o co největší snížení ceny i rozměrů vozu. O tom svědčí i cena tohoto středního crossoveru, která se pohybuje na hranici 39 tisíc dolarů, což je v přepočtu asi 886 tisíc korun za Standard Range.

Verze vozů Tesla Model Y

Samozřejmě, Model Y vstoupí na trh hned v několika verzích:

  • Long Range – dojezd této verze je 482 km na jedno nabití, přitom na 97 km/h zrychlíte za 5,5 vteřiny. Maximální rychlost vozu je 209 km/h. Tento vůz přijde na 47 tisíc dolarů (něco málo přes milion korun).
  • Dual Motor AWD – dojezd je o 32 km nižší než u předchozí verze, ale na 100 km/h zrychlíte již za 4,5 sekundy. Cena této verze je ještě o něco vyšší – činí 51 tisíc dolarů (1 158 000 Kč).
  • Performance – jedná se o nejluxusnější verzi tohoto vozu. Dojezd je 450 km na jedno nabití a na 100 km/h se dostanete již za 3,5 sekundy. Za tyto parametry si ale budete muset připlatit – celková cena je 60 tisíc dolarů (1,3 milion Kč).
Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora