Čtyři proměny slavného DeLoreanu DMC-12

Kdo by neznal legendární DeLorean DMC-12 nebo slavnou filmovou trilogii Návrat do budoucnosti, kde si jediný model automobilky De Lorean Motor Company zahrál hlavní roli. Jenomže od začátku tohoto týdne po internetu kolují zajímavé úpravy tohoto vozu a vše vlastní jeden majitel, což znamená, že nejde o žádné výtvory v photoshopu.

DeLorean DMC-12 se vyrobil celkem v necelých 9000 exemplářích, ale v roce 2007 bylo „na značkách“ pouze okolo 6500 kousků. Od té doby se samozřejmě jejich počet opět snížil, takže apeluji na současné majitele DMC-12, aby ho hlídali jako oko v hlavě! Ovšem Rich Weissensel není obyčejným vlastníkem DMC-12, poněvadž má ve sbírce hned několik kusů, ale každý je stvořen pro něco jiného.

Mohlo by vás zajímat:  Logo BMW ve skutečnosti není vrtulí. Značka se mýtus nesnažila vyvracet

Mimo klasický model s tradičním otevíráním dveří Gullwing má Weissensel ve své garáži také DMC-12 jako monster truck, kabriolet, šestidveřovou limuzínu a v neposlední řadě vznášedlo. Bylo by opravdu interesantní vidět některou modifikaci v dalším pokračování Návratu do budoucnosti, ale režisér, Robert Zemeckis, prohlásil: „Nemyslím si, že se ještě někdy dočkáme čtvrtého pokračování. Ode mě určitě ne, protože číslo tři je dramatické a jde o tři dějství“.