Čtyři typy nejhorších řidičů na silnicích, které nikdo nechce potkat

Žádný řidič není dokonalý, ale jsou tací, které v provozu rozhodně potkat nechcete. Jsou doslova pohromou a rizikem jak pro sebe, tak i pro okolí. Jak takového řidiče poznat a co dělat, pokud se s ním setkáte? V některých případech budete i litovat, že jste na něho narazili právě vy.

Důchodce

Klasický starší řidič, u kterého dost často pochybujeme, zda vůbec může mít řidičské oprávnění, a žasneme, který doktor mu dal příslušné razítko. Když už ho neprozradí plato vajec vzadu nebo klobouk na hlavě, prozradí ho jeho velmi pomalá jízda. Ta je natolik rozvážná, že jede i desítky kilometrů v hodině pod povoleným limitem. A co v případě, kdy ho dojedete? Rychle ho předjeďte a uhánějte pryč.

Žena

Ženy za volantem nemají dobrou pověst, ale čest výjimkám. Bohužel ne všechny, které potkáte, umí řídit. Mnohé řadíme do kategorie „barbín“ ve velkém SUV. Takové zásadně neblikají, neřeší pruhy a jedou tam, kam je oči vedou. Další možnou rizikovou skupinou jsou ženy až příliš rozvážné, které do poslední chvíle neví, co mají před křižovatkou dělat. A jak se v případě, že je potkáte, zachovat? Velká obezřetnost je namístě, protože nikdy nevíte, co provedou.

Zdroj obrázku: Freepik

Závodník

Už při pohledu do zpětného zrcátka vidíte, že se za vámi závodník blíží. Bezhlavě předjíždí auta, a když jste poslední překážkou, doslova se vám nalepí na zadek do chvíle, než bude moci opět začít svůj předjíždění manévr. Jakmile už ho za sebou máte, držte konstantní rychlost, brzděte pozvolna a s předstihem, a když to jde, raději se uhněte ke kraji vozovky a umožněte mu bezpečné předjetí.

Agresor

Blikání, troubení a gesta. V horším případě vybržďování nebo i fyzická konfrontace. S agresorem se nemá cenu pouštět do konfliktu, jelikož hrozí nemalé problémy. Jeďte proto stále stejně, nenavazujte oční kontakt, negestikulujte ani neoplácejte. Když je situace vyhrocená, zamkněte se ve voze, nevystupujte a raději zavolejte policii.

Zdroj: https://www.drivelikeagirl.com/the-7-worst-types-of-drivers/