CUPRA otvírá první CUPRA Garage v Evropě a oznamuje účast s ABT v mistrovství Extreme E

Cupra Inaugurates The First Cupra Garage In Europe 01 Small

CUPRA začíná nové elektrické dobrodružství. Značka využila příležitosti slavnostního otevření prvního reprezentačního prodejního a servisního centra CUPRA Garage v Evropě v německém Hamburku a oznámila svou účast v seriálu automobilových soutěží Extreme E jako hlavní partner týmu ABT Sportsline.

CUPRA se stala první automobilovou značkou, která se bude účastnit terénních soutěží pro elektricky poháněná SUV. Seriál bude odstartován na začátku roku 2021 a jeho účastníci se vydají do jedněch z nejodlehlejších krajin na světě. Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA, a Dr. Werner Tietz, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj, odhalili koncepční vůz týmu za přítomnosti Alejandra Agaga, zakladatele a generálního ředitele seriálu Extreme E, a Hanse-Jürgena Abta, společníka a jednatele společnosti ABT Sportsline. Vrcholoví manažeři také potvrdili účast e-ambasadora značky CUPRA, Mattiase Ekströma, mistra světa v rallycrossu a DTM, v sestavě jezdců týmu pro první sezonu mistrovství Extreme E.

Nový showroom CUPRA Garage

Značka CUPRA oslavila oficiální otevření prvního reprezentačního prodejního a servisního centra CUPRA Garage v Evropě. S novým obchodním partnerem v Hamburku je nyní v celém Německu 105 prodejních míst značky. „Německo je největším trhem značky CUPRA. Loni jsme na tomto trhu prodali více než 10 000 vozů a nyní se vracíme k dvoucifernému růstu. Otevření prvního showroomu CUPRA Garage v Evropě rozšiřuje naši síť 247 specializovaných prodejců CUPRA, které již máme na celém světě, a reprezentuje významný krok vpřed v realizaci naší obchodní strategie s cílem stát se globální značkou,“ vysvětlil Wayne Griffiths

Mohlo by vás zajímat:  Nová generace americké Toyoty Corolla

CUPRA Garage v Hamburku je druhým exkluzivním prodejním a servisním centrem na světě. První reprezentační showroom otevřela značka CUPRA loni v hlavním městě Mexika. Moderní přízemní prostory s plochou 340 metrů čtverečních, inspirované garáží a věnované výhradně značce CUPRA, se nacházejí na předměstí Hamburku v bývalé průmyslové budově ze začátku 20. století.

Reprezentační prodejní a servisní centrum CUPRA Garage v Hamburku je rozděleno na výstavní zónu s místem pro pět vozů a servisní část nabízející poprodejní služby. V prodejním centru pracuje tým dvou specialistů CUPRA Master a jednoho manažera prodeje. Výbava zahrnuje nejmodernější digitální nástroje. Například v koutku s virtuální realitou mohou návštěvníci získávat první zážitky s budoucími modely značky. CUPRA Garage má také závodní zónu s výběrem závodních produktů a lifestylového  příslušenství. Značka CUPRA navíc vyhradila zvláštní prostor s přímým výjezdem do ulice, který je koncipovaný pro předávání nových vozů a zkušební jízdy.

Mohlo by vás zajímat:  Novinky okolo nové generace Renaultu Mégane

Elektrická odysea

U příležitosti slavnostního otevření centra CUPRA Garage v Hamburku oznámila značka CUPRA svou účast v mistrovství Extreme E. CUPRA se spojila se závodním týmem ABT Sportsline jako jeho hlavní partner a v rámci této elektrické odysey přispěje týmem inženýrů a jezdců.

Na slavnostní akci se ve světové premiéře představil koncept závodního SUV s elektrickým pohonem, který zaujal nepřehlédnutelným designem značky. Oba partneři také potvrdili, že oficiálním jezdcem týmu bude Mattias Ekström. Druhé místo na soupisce jezdců bude patřit ženě, protože sportovní pravidla mistrovství Extreme E vyžadují rovné zastoupení obou pohlaví. Týmy tedy musejí nasazovat jednoho jezdce a jednu jezdkyni.

Dr. Werner Tietz poprvé od svého červencového jmenování novým členem představenstva společnosti SEAT, odpovědným za výzkum a vývoj, vystoupil na veřejnosti a neskrýval nadšení z nového projektu: „Extreme E ztělesňuje postoj vyzývatele, jímž se CUPRA prezentuje ve světě automobilových závodů, i její ambice prozkoumávat nové zážitky v motoristickém sportu. Rozhodnutí stát se prvním výrobcem automobilů, který se zúčastní tohoto mistrovství, a posílit naši spolupráci s týmem ABT je proto důkazem, že oba partneři sdílejí vizi zásadní proměny světa vysokovýkonných vozů na základě elektrifikace.“

Mohlo by vás zajímat:  Infiniti ukázalo modernizovanou podobu sedanu Q70

Dlouhodobá spolupráce

Značka CUPRA a společnost ABT Sportsline zahájily spolupráci v roce 2018 s cílem vyrábět modely Leon CUPRA a CUPRA Ateca s výkonem zvýšeným na více než 350 k. Automobilová značka vyvinula první 100% elektricky poháněný závodní cestovní vůz na světě, CUPRA e-Racer, zatímco ABT se od založení Formule E účastní tohoto mistrovství se svým vlastním týmem.

„Milujeme inovace, závody i soutěže, elektromobilitu a pocit průkopníka něčeho úplně nového. Ve značce CUPRA máme nyní na své straně partnera, který je jako my pevně přesvědčen o revolučním konceptu soutěží Extreme E jak z hlediska sportovního, tak marketingového,“ řekl Hans-Jürgen Abt, společník a jednatel společnosti ABT.

První sezona mistrovství Extreme E odstartuje na začátku roku 2021. Jednotlivé podniky se uskuteční v pěti různých prostředích od arktického přes poušť, deštný prales a ledovec až po přímořskou oblast. Organizátoři přitom vybírají lokality, které již byly zničeny nebo ovlivněny změnou klimatu. Globální jízda s pěti zastaveními využije mezinárodní zábavní platformu k propagaci elektrifikace, trvalé udržitelnosti a rovnosti.

Zdroj: TZ Cupra
Jakub Horák

O Jakub Horák

Kontakt na autora: jakub.horak@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora