Dacia a její plány do budoucna

Rumunská Dacia se od svého „znovuzrození“ v roce 2004 pořádně rozrostla a dnes se řadí k nejprodávanějším značkám v Evropě. Částečně za to může i silná modelová ofenzíva, která ale na pár měsíců skončí… 

Od začátku roku 2012 přijely na trh tyto Dacie – Lodgy, Dokker, Sandero, Sandero Stepway, Logan a Logan MCV. Jak uznáte, na poměrně malou automobilku docela hodně modelů. 

Šéf celého Renaultu , pod který Dacie spadá, Carlos Tavares ale po ženevské premiéře kombi Logan MCV řekl, že nyní je čas na stabilizaci automobilky a posílení stávajících pozic. Přeloženo do srozumitelnější řeči, příštích 18 měsíců nemáme čekat žádnou novou Dacii. Otázka je, zda-li se to bude vztahovat také na facelifty (jeden takový totiž čeká SUV Duster). 

Jak ale pro změnu oznámil Tom Lane, šéf produktového plánování Renaultu, Dacia připravuje konkurenta Volkswagenu Up! a také velký sedan nebo liftback, který by ohrozil stávající pozice Škody Octavie. Městský vůz by přitom cenovkou nemusel přesáhnout 5000 euro (cca 128 000 Kč). 

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet Camaro 2014 - nová generace bude mít v základu čtyřválec

Zdroj: autocar.co.uk