Dacia Duster přestala nabízet jednu z motorizací. To znamená i zdražení vozu. O kolik?

Vozy Dacia Duster jsou nejenom na našem trhu populární hlavně pro svou příznivou cenu a poměrně ucházející kvalitu. Kdo toužil po větším voze a měl omezený rozpočet, ten mnohdy neváhal a šel právě do tohoto vozu. Nutno však říci, že aktuální změna u tohoto modelu moc dalších zájemců nepotěší. Jaké jsou hlavní důvody?

Dacia Duster omezila nabídku motorizací

Vozy této automobilky nikdy nebyly technologickými skvosty. A to platí jak o provedení, tak o používaných motorizacích. Pod kapotou tak bylo možné najít i motor s označením 1.6 SCe. Jde o atmosférický čtyřválec s poměrně dlouhou historií. I když prošel několika modernizacemi, stále můžeme tento motor označit za známou a mnohými i prověřenou klasiku. A právě zde začíná problém, jelikož automobilka tento model z nabídky vyřazuje.

Důvodů je hned několik. Můžeme mezi ně zařadit celkovou neatraktivnost motoru pokud jde o výkon, stejně jako nelze zapomínat na nutnost dodržení emisních norem. Opomenout nelze ani možné problémy se spolehlivostí. Zkrátka a jednoduše motor už v nabídce Dacie Duster nebude.

K čemu to povede? K omezenější nabídce a vyšším cenám

I když daný motor nebyl dokonalý, mnoho zákazníků ho pod kapotou svého Dustera má. Jak proto, že jim plně dostačuje, tak i proto, že daná motorizace nebyla v ceníku nijak drahá. A opět se dostáváme k tomu, že důvodem obliby automobilky Dacia je nízká cena. Vyřazením daného motoru došlo k situaci, že se navýšila ceníková cena. To proto, že v základní verzi je nyní nabízený litrový tříválec, který dělá vůz dražší.

Pokud budeme počítat, musíme říci, že změna motorizace cenu auta navýší na necelých 265 000 korun. To stále není nijak velká suma, ale zdražení oproti předchozím měsíců tu je. Pokud navíc patříte mezi zákazníky, kteří chtěli vůz Dacia Duster s pohonem všech 4 kol, bude nutné vytáhnout s peněženky ještě více. A to necelých 411 000 Kč. To je nejnižší možná cena auta plnící tento požadavek. A zde už je navýšení opravdu znatelné.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Mladoboleslavská automobilka s novým fíglem na zákazníky