Dacia Logan II – k sedanu se připojí kombi a pickup

Včera při zahájení výroby druhé generace modelů Logan, Sandero a Sandero Stepway v Rumunsku prohlásil viceprezident rumunské značky, Constantin Stroe, následující: „Ano, modelová ofenzíva cenově dostupného modelu neskončila. Sedan a dvě podoby hatchbacku nezůstanou osamoceny v nabídce“.

Přesněji rumunská automobilka Dacia připravuje provedení kombi (možná bude zase označováno MCV) a pickup na základech druhé generace sedanu Logan, která se představila letos na pařížském autosalonu. Nedávno jsme psali o tom, že by mohl dorazit i pickup na bázi SUV Duster. Ovšem Dacia uvedla, že jejich „pracant“ bude vycházet z Loganu, nikoliv z Dusteru. Možná záměrně automobilka řekla, že se nic takového nepřipravuje a tím pádem to bude větší překvapení.

Kombi nemá být nějak odlišné od sedanu, zkrátka prý půjde o Logana „s batohem“. Obě plánované varianty by se měly představit v průběhu příštího roku. Pro představu vytvořil známý grafik Theophilus Chin povedené ilustrace zmiňovaného kombi i pickupu, které se můžou dosti přiblížit reálné podobě.

Fotogalerie: theophiluschin.com