Dacia Logan se převlékla do Renaulťáckého kabátku

Dacia Logan si svou premiéru odbyla téměř na den přesně před měsícem v Paříži. Nyní, v Turecku, představuje Renault její klon s názvem Symbol. Ten se také bude prodávat pod znáčkem mateřského Renaultu v zemích, kde se Dacia nenabízí. 

Jedná se především o Turecku a Afriku. Pro tyto země Renault Logan mírně upravil. Když ale říkám mírně, myslím tím opravdu mírně. Oproti rumunskému sedanu se změnila jen přední část. Ta nově nabízí masku ve stylu nového Clia, upravenou kapotu a také „luxusněji“ působící nárazník.  Zbytek automobilu zůstal stejný jako u Loganu. Automobilka zatím neposkytla náhled do interieru, dá se ale čekat, že ani tady se nebudou dvojčata výrazněji odlišovat. 

Pod kapotou se objeví stejné portfolio motorů jako u Loganu s jednou výjimkou – nedostane se na benzínový čtyřválec 1.2 16V. Základní jednotkou se tak stane turbomotor 0.9 TCe o výkonu 90 koní. Ten doplní dva diesely 1.5 dCi a to o výkonu 75 resp. 90 koní. 

Zda-li Symbol nahradí i u nás populární Thalii (na některých trzích prodávaná jako Clio Symbol) je zatím ve hvězdách. Moc reálně ale tuto situaci nevidíme. Logan by se totiž s téměř shodným Renaultem kanibalizoval a navzájem by si modely ubíraly zákazníky…. 

Mohlo by vás zajímat:  Modernizovaný LR Discovery: Úsporné motory, vylepšená konektivita a více pohodlí