Dakar 2015 – Souhrnné info #1

Již včera absolvoval administrativní a technické přejímky vůz Tatra 815 Buggyra Fat Boy, který bude pilotovat Martin Kolomý. Vůz je nyní umístěn v uzavřeném parc fermé, kam k němu nemá nikdo přístup. Mezitím do zázemí týmu zavítal argentinský velvyslanec. Ani letos pořadatelé nepostavili pro slavnostní start rampu, která by unesla váhu kamionu. „Až jednou udělají pódium i pro kamiony, tak se má Robbie na co těšit,“ vyhrožoval hypoteticky americkému šoumenovi Robbiemu Gordonovi pilot Tatry.

Bez problémů proběhly přejímky i pro ostatní české vozy. „Ukázalo se, že hlavní část jsme si odbyli v Le Havre. Tady v Argentině nám pouze doinstalovali elektronické systémy, jako je iritrack nebo navigace.“ Uvádí pilot žlutého LIazu Martin Macík z týmu KM Racing. „Část přejímek u Fabiena Calveta už byla v pohodě, naše auto velice dobře zná. Jeho kolegové provedli jen formální kontrolu přileb a závodního oblečení. To totiž musí být certifikované a v této otázce budou pořadatelé vždycky nekompromisní.

Bonver Dakar Project už je opět kompletní, když do Buenos Aires dorazila i druhá polovina členů týmu. Auta byla připuštěna bez problému a odvelena do parc fermé. „Všechno máme připravené. Doufám, že to bude stejné, když se pojedeme ukázat na rampu a představíme se světu. Už se všichni těšíme, že konečně vystartujeme a budeme moct ukázat, co jsme za ten rok udělali,“ dodal šéf týmu Tomáš Vrátný.

Přejímkami úspěšně prošel i tým Rally OZ. Týmová Tatra 815 splnila všechny náležitosti už včera, dnes přišla na řadu i Toyota HiLux. Žádné problémy se nevyskytly ani u MANu Aleše Lopraise, Tatry Phoenix holandského týmu Riwald a ani u českých motocyklistů. Na všechny se tak můžete těšit a sledovat jejich výkon od zítřka, kdy oficiálně odstartuje první etapa.

Mohlo by vás zajímat:  Koncepční studie Mercedesu GLA na prvních snímcích

Zdroj: Stránky českých týmů