Dakar 2015 – Souhrnné info #10

Dnes startuje poslední etapa Dakarské rally, my se ještě vrátíme k té včerejší. Nejrychlejším motocyklem byl PriceKTM, za ním byly Hondy v pořadí Barreda BortGoncalves. Hned pod stupní vítězů dojeli Slováci JakešSvitko. Celkově vede Coma před Goncalvesem a Pricem, Svitko je pátý a Jakeš devátý. Naši dorazili do cíle na pozicích – Pabiška – 24. (celkově také 24.), Klymčiw – 27. (celkově 20.), Veselý – 35. (celkově 39.) a Engel, který měl v etapě těžký pád dojel na 77. pozici (celkově drží 30. pozici).Mezi quady vyhrál Declerck ale nadále vede Sonik.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen Caddy ve verzi Pick-Up

Nejrychlejší automobily v cíli měly značku Mini. Vyhrál Terranova a druhý byl Vasilyev. Na třetím místě je doplnil Spataro s vozem Renault, který dosáhl nejlepšího umístěný pro vůz v letošním ročníku. Celkově vede Al-Attiyiah s Mini před de VilliersemToyotouHolowczycem s dalším Mini. Petr Jerie dojel na 36. pozici a celkově drží 42. místo.

V kamionech včera dominovaly holandské posádky – mezi Iveca Staceyhode Rooye se vklínil van VlietMANem. Celkově ale vedou Kamazy v pořadí Mardeev, NikolaevKarginov. Na 7. pozici dorazil do cíle Martin KolomýTatrou 815 Buggyra a stejná pozice mu patří i v průběžném hodnocení. Další Tatra v cíli byl typ Jamal, se kterým Tomáš Vrátný vybojoval 15. příčku, celkově je na 14. pozici. 19. pozice je letošním nejlepším výsledkem holanďana HuzinkaTatrou Phoenix, který je průběžně 25. Problémy potkaly Aleše LopraiseMANem, který dojel na 22. pozici, stále ale drží čtvrtou příčku. Hned za ním byl v cíli klasifikován Szutkowski s další Tatrou Jamal, který je celkově 19. Robert KasákTatrou 815 dokončil etapu na 30. pozici, celkově je 29. a drží místo nejlepšího asistenčního trucku. Třetí Tatra Jamal Artura Ardavichuse vybojovala až 32. nejlepší čas, celkově ale drží 22. pozici. Nedařilo se Renaultům K MKR, de Baar dojel 42. (celkově 31. pozice) a van den Brink 43. (celkově 17. pozice)

Mohlo by vás zajímat:  Nové informace o chystaném crossoveru Rolls-Roycu