Dakar 2015 – Souhrnné info #4

Mezi motorkáři byl dnes nejrychleší Walkner nad KTM, který porazil favorita Comu na stejné značce a Barredu Borta na Hondě. Průběžně ale vedoucí pozice drží hondaři Barreda Bort a Goncalves. Na třetí příčku se ale posunul dnešní vítěz Walkner. Slovák Svitko byl 13. (celkově 12. pozice) a Jakeš 18. (celkově 20. pozice). Češi pak dokončili v pořadí – Pabiška 37. (celkově 36.), Gottvald 41. (celkově 99.), Engel 45. (celkově 47), Klymčiw 47. (celkově 38.) a Veselý 66. (celkově 68.). Quady dnes vyhrál Lucas Boretto, průběžně ale dále vede Rafal Sonik.

Mohlo by vás zajímat:  Land Rover Defender skončí do roku 2015

V automobilech vyhrál Orlando TerranovaMini, za kterým se seřadili jezdci Toyoty Giniel de Villiers a Yazeed Alrajhi. Celkově stále vede Nasser Al-Attiyah s Mini před de Villiersem. Díky dnešnímu vítězství se Terranova posunul na třetí pozici. Petr Jerie dnes skončil na 45. pozici a v celkovém pořadí je o 10 příček níže.

Nejrychlejší kamiony v cíli byly i dnes ruské Kamazy v pořadí MardeevKarginov. Na stupně vítězů je doprovodil Gerard de Rooy se svým speciálem Iveco. Hned na čtvrtém místě dnes do cíle dojel Aleš Loprais s vozem MAN TGX. Šestá příčka patří dnes nejlepšímu kamionu Tatra, jehož pilotem je Martin Kolomý. Na 13. pozici dnes dojel Tomáš VrátnýTatrou Jamal a hned o místo za ním byl klasifikován Martin Macík s kamionem LIAZ. 19. pozice dnes, to je výsledek Artura Ardavichuse s další Tatrou Jamal. Dvě pozice za ním dorazil van den BrinkRenaultem K MKR. Na 26. pozici byl klasifikován Szutkowski s třetí Tatrou Jamal. 35. pozice je dnešní výsledek Roberta Kasáka s Tatrou 815, 38. byl Nizozemec Huzink s Tatrou Phoenix a de Baar s druhým Renaultem MKR byl až 40. Celkově vede Mardeev, druhý je Loprais a třetí Karginov. Kolomý po penalizaci již dnes ráno klesl na páté místo a to drží i po dnešní etapě. Macík průběžně drží svou 13. pozici, hned za ním je van den Brink, Vrátný se posunul na 16. pozici, na 19. místě najdeme Ardavichuse. O 10 pozic níže je de Baar, hned za sebou má krajana Huzinka. Na 33. pozici je pak Polák Szutkowski, hned za sebou má Kasáka

Mohlo by vás zajímat:  Mitsubishi pracuje na nástupci Pajera