Dakar 2015 – Souhrnné info #5

U motorkářů se na prvních dvou místech včera objevila známá jména Barreda Bort (Honda) a Coma (KTM). Stejné pořadí je na vedoucích pozicích i celkově. Třetí včera dojel Quintanilla s dalším KTM. V průběžném hondocení ovšem na třetí pozici najdeme Goncalvese. Do první desítky se podíval Slovák Svitko, který byl 9. (celkově 11.), jeho kolega Jakeš dokončil 14. pozici (celkově 19.). Naši dorazili do cíle v pořadí Pabiška – 31. (celkově 33.), Klymčiw – 39. (celkově 36.), Engel – 45. (celkově 46.) a Veselý – 71. (celkově 65.). Zdeněk Gottvald není ani v tuto chvli klasifikován v cíli, údajně se mu s prokluzující spojkou nepodařilo vyjet jednu dunu a ze soutěžě tak pravděpodobně odstoupí (EDIT: Do cíle dorazil v noci a dnes vyrazil do další etapy). V quadech vyhrál Sonik a vede i celkové pořadí.

Mohlo by vás zajímat:  Land Rover Defender se pomalu loučí

V automobilech obsadily včera první dvě místa speciály Mini v pořadí Al-Attiyah a smolař letošního ročníku Nani Roma. Třetí byl de VilliersToyotou. V celkovém pořadí ale nadále vede Al-Attiyah s Mini, za sebou má ovšem zástup Toyot s de Villiersem a Alrayhim v čele. Skvělou 30. pozici si včera připsal i Petr Jerie a celkově se posnul na 40. místo.

V kamionové kategorii včera na stupně vítězů Kamazy nikoho nepustily a seřadily se v cíli v pořadí Nikolaev, Karginov, Mardeev, celkově jsou ale v průběžném pořadí seřazení zcela opačně. Nejlepším ze zbytku světa byl Aleš Loprais, který skončil těsně pod stupněmi vítězů a čtvrtá příčka mu patří i průběžně. Sedmou pozici osadil van den BrinkRenaultem MKR, který ce celkově desátý. Do elitní desítky se podíval ještě Tomáš Vrátný, který byl 9. a celkově mu patří 12. pozice. Polák Szutkowski včera dokončil na 14. pozici (celkově 16. místo), hned za ním dojel Martin Kolomý, kterému v etapě zadělala na problémy brzdová hadice. To jej průběžně odsunulo až na 8. místo. Na 16. pozici finišoval Artur Ardavichus se třetí Tatrou Jamal. Na 21. pozici dorazil do cíle de Baar s druhým Renaultem. Problémy potkaly Martina Macíka, kterého zradilo nové turbodmychadlo a tak skončil včera až 25. Na 34. příčce dorazil do cíle Nizozemec Huzink s Tatrou Phoenix, ačkoliv během etapy svůj vůz položil na bok. Průběžné pozice těchto jezdců zatím nejsou známy. Bohužel, dle výsledků není stále v cíli klasifikován Robert Kasák s Tatrou 815 týmu Rally OZ.

Mohlo by vás zajímat:  Ford chystá do Detroitu premiéru nové F-150