Dakar 2015 – Souhrnné info #7

V motocyklech dnes na stupních vítězů letos neokoukáná jména – Helder Rodriguez (Honda) a Toby Price (KTM). Na třetím místě je doplnil Goncalves s další Hondou. Průběžně zůstává pořadí Barreda Bort, ComaGoncalves. Slovák Svitko dojel 5. (celkově 8.) a jeho krajan Jakeš 10. (celkově 14.). Naši se seřadili v pořadí Klymčiw 31. (celkově 36.), Engel 32. (celkově 40.), Pabiška 41. (celkově 31.) a Veselý 65. (celkově 62.). V quadech sice dnes vyhrál Casale, vedení ale stále udržuje Sonik.

Mohlo by vás zajímat:  Opel představil koncept moskevské Mokky

Giniel de VilliersToyotou se dokázal vklínit na druhé místo mezi speciály Mini v pořadí Al-AttiyahRoma. Al-Attiyah tak stále udržuje vedení před de Villiersem a Alrajhim. Petr Jerie dnes dojel na 39. pozici. a celkově drží 45. místo.

Kamiony byly dnes opět velkolepým představením ruských Kamazů, které dorazily do cíle etapy v pořadí Nikolaev, MardeevKarginov a stejné pořadí mají tito jezdci i v celkových výsledcích. Na 7. pozici dorazil do cíle Martin KolomýTatrou 815 Buggyra, v celkových výsledcích je na 9. příčce. Tato příčka patřila dnes ArdavichusoviTatrou Jamal, který je celkově 14. Třináctý dnes dorazil do cíle Tomáš Vrátný s vozem Tatra Jamal, ten je ale celkově 11. Šestnáctá pozice dnes patřila jeho týmovému kolegovi Szutkowskému, celkově je na 21. pozici. Až na 18. příčce dorazil do cíle Aleš Loprais, který na trati nabral hodinovou ztrátu. Údajně zapadl, v celkovém pořadí to znamená propad na 6. pozici. Na 24. pozici do cíle dorazil Nizozemec HuzinkTatrou Phoenix, celkově je 26. 27. dnes dokončil závod KasákTatrou 815, průběžně je na tom o pozici hůře. Hned za ním dnes dojel van den Brink s lepším z Renaultů MKR, celkově se propadl na 18. příčku. Druhý Renault Pascala de Baara dorazil až na 41. pozici, jeho průběžná pozice nebyla pořadateli potvrzena. Chybí i oficiální výsledek Martina Macíka na LIAZu. Ten včera neprojel předepsanou trasu vinou poruchy a tak byl ze soutěže vyloučen.

Mohlo by vás zajímat:  Tři koncepty Jeepu Wrangler pro Easter Jeep Safari