Dakar 2015 – Souhrnné info #9

Jistě jste si všimli výpadku pravidelného informování o letošním Dakaru. Za to se omlouváme, snad vás test Fabie Combi obměkčil, když byl příčinou. Každopádně dnes se podíváme na výsledky právě odjeté etapy. Na motocyklu vyhrál Barreda Bort před Goncalvesem (oba Honda) a Slovákem Ivanem JakešemKTM. Další Slovák Svitko byl 10. Celkové pořadí ovšem vede Coma, druhý je Goncalves a třetí Price. Svitko je pátý a Jakeš devátý. Češi dojeli v pořadí Pabiška – 28. (celkově 25.), Klymčiw – 30. (celkově 21.), Engel – 31. (celkově 29.) a Veselý 35. (celkově 39.). Na quadech vyhrál Declerck, ale celkově dál vede Sonik.

Mohlo by vás zajímat:  Další limitovanou edicí Dacie je Duster Air

Nejrychlejším automobilem v cíli byly vozy Mini v pořadí Al-AttiyahTerranova, na třetí pozici je doplnil de VilliersToyotou. V celkovém pořadí se nezměnil lídr Al-Attiyah ani druhý de Villiers. Třetí je další Mini s Polákem Holowczycem. Čechoaustralan Petr Jerie dojel dnes na 44. pozici, v celkovém pořadí mu patří 42. příčka.

Nejrychlejší kamiony dnes nesly značku Iveco. Do cíle přijel jako první Stacey, druhý byl de Rooy. Až na třetí příčce byl Nikolaev, který pilotoval nejrychlejší Kamaz. Kamazy ale nadále vedou v pořadí Mardeev, Nikolaev a Karginov. Nejlepší naši se seřadili více vzadu. Šestý byl Martin Kolomý s vozem Tatra 815 Buggyra (celkově 7. příčka), sedmý pak Aleš Loprais s vozem MAN (celkově 4. příčka). Hned za nimi na osmé příčce dorazil van den BrinkRenaultem K MKR (celkově 15. příčka). Další dvojici nalezneme na 17. a 18. pozici, která v cíli připadla Tomáši Vrátnému (celkově 14. příčka) a Arturu Ardavichusovi (celkově 22. příčka) na vozech Tatra Jamal. A jakoby to dnes nešlo jinak, tak na 23. pozici dorazil do cíle HuzinkTatrou Phoenix (celkově 25. příčka) a hned za ním de Baar s druhým Renaultem MKR (celkově 29. příčka). Jako dnes zatím poslední ze sledovaných jezdců je klasifikován Szutkowski s třetí Tatrou Jamal, který dokončil etapu na 29. pozici (celkově 18. příčka). V cíli byl jako poslední z námi sledovaných posádek Robert KasákTatrou 815, který dokončil na 37. pozici a celkově drží 29. místo.

Mohlo by vás zajímat:  Volvo ukázalo nový přírůstek rodiny modelů R-Design