Další exotická země v kalendáři Formule 1. Jedná se o pořádání závodů v Saúdské Arábii

Snaha zatraktivnit závody Formule 1 se zatím nesetkává s příliš velkým úspěchem. Kdo závody sleduje pravidelně, ten může potvrdit, že až na výjimky jsou stále větší nudou. I proto se vedení závodů snaží divákům nabídnout stále exotičtější destinace. A tak se už 2 velké ceny jednou na středním východě. Konkrétně Bahrajnu a Abú Dhabi. Nyní to vypadá, že by se v této lokalitě mohl objevit ještě jeden závod. Pojede se v Saúdské Arábii.

Plány pro rok 2021

Nejde o žádný dlouhodobý výhled, jelikož Velká cena Saúdské Arábie by se mohla jet už přespříští rok. Tedy v roce 2021. Právě takové jsou plány lidí, kteří za závody Formule 1 aktuálně stojí. Rozhodnutí však nestojí jenom na nich samotných. Své slovo dostanou i zástupci týmů, kteří se nyní mohou k aktuálnímu plánu oficiálně vyjádřit a zmínit své postřehy. Dá se samozřejmě očekávat, že řada týmů přednese mnoho výtek vzhledem k tomu, jak kontroverzní zemí Saúdská Arábie je.

Formule 1 v Saúdské Arábii? Tato možnost vyvolává mnoho negativních reakcí

Když se veřejnost poprvé dozvěděla o tom, že by se mohla jet Formule 1 v Saúdské Arábii, vyvolalo to zcela pochopitelně celou řadu negativních reakcí. Připomeňme, že v této muslimské zemi neměly donedávna ženy téměř žádná práva. Nejenom, že jsou kladeny striktní požadavky na to, jak mohou chodit oblékané a jak musí být zahalené, ale donedávna dokonce ani nemohly řídit automobil – neměly právo udělat si řidičský průkaz. Nezapomínejme také na kritiku kvůli atentátu na amerického novináře Jamala Khashoggiho, v jehož zabití mohli hrát roli vrchní představitelé země.

Závody Formule E se v Saúdské Arábii již konaly

Určitou výhodu ve vyjednávání by mohlo přinést to, že se v Saúdské Arábii již konaly závody seriálu Formule E. To výrazně nahrává spekulacím o tom, že se zde v roce 2021 pojede i Formule 1. Oficiálně však otázka zůstává nezodpovězena a vše záleží na vedení i týmech, jak se k celému návrhu postaví. Nic neobvyklého by v případě schválení by nemusel být ani možný bojkot závodů. Podobné plány se objevily už v minulosti, v souvislosti s nekvalitou pneumatik, nebo v souvislosti se závody v Indianapolisu.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Seat Ibiza Cupra 2013 - Odhalená podoba a kompletní informace

O Tomáš Dunajčík

V případě kontaktu využijte email: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora