Další limitovanou edicí Dacie je Duster Air

Dacia Duster, kompaktní SUV nebojící se ani lehčího terénu, slaví navzdory všem předpokladům celosvětový úspěch. Ten se rumunská automobilka snaží podpořit několika limitovanými edicemi, z nichž poslední si bere inspirace ze světa letectví.

Inspirace je to však vskutku symbolická, protože Duster Air si ze světa vzdušných korábů vypůjčil pouze motiv výškoměru, který najdeme na karosérii i v interiéru. Když už je řeč o karosérii, tak ta je dostupná v celkem čtyřech odstínech (Platine Grey, Pearlescent Black, Comète Grey a Glacier White), které tak doplňují žlutou grafiku na víku kufru, kapotě a bocích karosérie. Litá kola mají rozměr 16 palců, zatímco stříbrné boční prahy a části nárazníků mají navozovat dojem chromu. Z chromu je naopak koncovka výfuku.

Interiér nabízí kromě již zmíněného výškoměru také kontrastní žluté prošívání sedadel a koberečků, lesklou černou barvu na středovém panelu, volantu nebo madlech dveří, a protože Duster Air vychází z vrcholného stupně Lauréate, najdeme ve výbavě multimediální systém Media NAV nebo klimatizaci. Pod kapotou budou dva motory – zážehový čtyřválec TCe 125vznětový čtyřválec dCi 110. První jmenovaný je dostupný pouze jako předokolka, diesel je k dispozici i s pohonem všech kol.

Mohlo by vás zajímat:  Dacia Duster pro Pikes Peak 2011

Základní cena byla ve Francii stanovena na 16 200 euro (cca 446 000 korun).

Zdroj: Dacia