Další odhalení nového Amaroku: velkorysá ložná plocha a zadní víko s nepřehlédnutelným označením

B03b Rn220314amarok 027

Jasný vzkaz: auto jedoucí před vámi je nový Amarok. Prémiový pick-up společnosti Volkswagen Užitkové vozy brzy oslaví premiéru. Dalším výrazným prvkem vozu je zadní víko korby s nepřehlédnutelným označením Amarok.

Pick-upy jsou vynikající dopravní vynález a v mnoha částech světa by si bez nich přepravu nákladu nebylo možné představit – ať už v komerčním sektoru, nebo v případě soukromých osob s koníčky náročnými na prostor. Zvládnou přepravu nejen po silnici, ale i v terénu. A aby každý již na první pohled věděl, že se jedná o Amarok, objeví se název modelu jako stylotvorný prvek vylisovaný velkými, jasně čitelnými písmeny na sklopném zadním víku.

Mohlo by vás zajímat:  Skvělé čtvrté místo Offroadsportu ve Světovém poháru

V závislosti na verzi a výbavě lze na korbu nového Amaroku naložit rozměrný náklad o hmotnosti až 1,2 tuny. Také se zvýšil počet kombinací motoru a převodovky, s nimiž lze táhnout přívěs o hmotnosti až 3,5 tuny. Mimochodem, u některých modelových variant se název Amarok objevuje také na přední části vozidla.

Zdroj obrázku: Tiskové materiály Volkswagen

Vedle již odhalených LED Matrix světlomětů „IQ.Light“ je nepřehlédnutelný vylisovaný nápis „Amarok“ na zádi dalším z mnoha význačných designových a technických prvků nového Amaroku. Další budou představeny v následujících týdnech. Jasný vzkaz: vozidlo, které jede před vámi, je jednoznačně nový Amarok!

Mohlo by vás zajímat:  BMW X5 v ojedinělé verzi Pick-up

 Ve šlépějích úspěchu předchozích generací

V Evropě, Jižní Americe, Jižní Africe a Oceánii se dosud prodalo více než 830 000 kusů modelu Amarok. Silné stránky úspěšného prémiového pick-upu značky Volkswagen Užitkové vozy: špičkové pohonné jednotky, vysoká nosnost, systémová funkčnost a nezaměnitelný design, který zapůsobí na silnici i v terénu. V nové generaci Amaroku hannoverská značka tyto přednosti dále rozvíjí. Nový Amarok bude v České republice uveden na trh v první polovině příštího roku, nabízet se bude se čtyřdveřovou dvoukabinou (DoubleCab).

Zdroj: TZ Volkswagen
Tomáš Dunajčík

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora